"Katolicki Netflix" wystartował we Włoszech. Wkrótce będzie dostępny w Polsce

Świat
"Katolicki Netflix" wystartował we Włoszech. Wkrótce będzie dostępny w Polsce
Pexels/ Oleg Magni
VatiVision na razie działa we Włoszech, ale wkrótce - jak zapowiedziano - dostępny będzie też w kilku innych krajach

VatiVision - to nazwa zainaugurowanej w poniedziałek platformy dystrybucji filmów, seriali i dokumentów o tematyce katolickiej. Pozytywnie ocenił ją Watykan, który zapewnił, że nie będzie cenzorem ani kontrolerem zawartości. Platforma ma w niedalekiej przyszłości być dostępna w różnych krajach, także w Polsce.

W VatiVision, już nazwanym "katolickim Netflixem", można obejrzeć filmy dokumentalne o papieżach, Muzeach Watykańskich i sanktuariach na świecie, kino familijne, biografie świętych.

 

- Celem jest szerzenie kultury, sztuki i wiary poprzez filmy, seriale, dokumenty inspirowane przesłaniem chrześcijańskim - wyjaśnił szef nowej platformy Luca Tomassini.

 

Prapremierę w Vativision będzie miał francuski film dokumentalny o sanktuarium w Lourdes.

 

"Wydawca ma swobodę dokonania wyboru".

 

- Patrzymy z przychylnością na tę inicjatywę katolików, chrześcijan i ekspertów audio-wideo, do których należy obowiązek decyzji, co wybrać, a czego nie wybrać do zaoferowania, co robi każdy wydawca - powiedział przewodniczący watykańskiej dykasterii do spraw komunikowania Paolo Ruffini. Zaznaczył, że w ofercie znajdą się też produkcje watykańskie. Zastrzegł zarazem: "wydawca ma swobodę dokonania wyboru".

 

- To inicjatywa świecka, która niezależnie od zawartości nie jest instytucjonalna - stwierdził szef watykańskiego urzędu, z którym współpracowali pomysłodawcy platformy filmowej. Podkreślił, że nie jest to inicjatywa Watykanu czy Kościoła, ale przedsiębiorcy.

 

VatiVision na razie działa we Włoszech, ale wkrótce - jak zapowiedziano - dostępny będzie też w USA, Meksyku, Argentynie, na Filipinach, w Hiszpanii, Polsce i w innych krajach.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie