Hasło Rafała Trzaskowskiego plagiatem z kampanii Lecha Kaczyńskiego? Zarzuty wiceministra PiS

Polska
Hasło Rafała Trzaskowskiego plagiatem z kampanii Lecha Kaczyńskiego? Zarzuty wiceministra PiS
Allegro/Karol0451

Silny prezydent, wspólna Polska - pod takim hasłem Rafał Trzaskowski i jego sztabowcy rozpoczęli nowy etap kampanii kandydata Koalicji Obywatelskiej. Nie minęło kilka godzin, a politycy PiS - jak wiceminister SWiA Błażej Poboży - zauważyli podobieństwo do kampanijnego hasła... Lecha Kaczyńskiego z wyborów prezydenckich w roku 2005.

Kaczyński zaprezentował wówczas billboardy z napisem "Silny prezydent, uczciwa Polska". 

 

ZOBACZ: Trzaskowski zaprezentował hasło, z którym chce walczyć o prezydenturę

 

- To chyba pierwszy tak poważny błąd sztabowców Rafała Trzaskowskiego. Najwyraźniej nie sprawdzili, czego trzeba i zaliczyli wpadkę. Moim zdaniem wpadkę niewybaczalną, choć nie intencjonalną, bo wykluczam scenariusz, w którym Trzaskowski i jego ludzie wzorowaliby się na Lechu Kaczyńskim, do którego dziedzictwa Trzaskowski ma jednoznaczny stosunek - mówi w rozmowie z polsatnews.pl Błażej Poboży, polityk Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

 

Zamieszanie ze stroną internetową kampanii

 

Ze wspomnianym hasłem sztabowców Trzaskowskiego jest jeszcze jeden problem. Po wpisaniu w przeglądarkę internetową strony "silnyprezydentwspolnapolska.pl" zostajemy przekierowani na... witrynę internetową kampanii prezydenta Andrzeja Dudy. 

 

mf, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie