Zderzenie trzech aut. Wśród poszkodowanych kobieta w ciąży i dzieci

Polska
Zderzenie trzech aut. Wśród poszkodowanych kobieta w ciąży i dzieci
Ochotnicza Straż Pożarna w Sierakowie
W wypadku brały udział trzy pojazdy

Pięć osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w niedzielę po południu w miejscowości Grobia w pow. międzychodzkim w Wielkopolsce. W wypadku brały udział trzy pojazdy, wśród poszkodowanych są m.in. dzieci i kobieta w ciąży.

Jak poinformował asp. sztab. Przemysław Araszkiewicz z KPP w Międzychodzie, do wypadku doszło w niedzielę ok. godz. 15 w miejscowości Grobia.

 

- Doszło do zderzenia trzech aut osobowych. W wypadku brało udział 9 osób. z czego 5 zostało przetransportowanych do szpitali. Pozostałe cztery osoby, po udzieleniu pomocy na miejscu, nie wymagały hospitalizacji - powiedział.

 

ZOBACZ: Wypadek w Lubelskiem. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

 

Dodał, że wśród poszkodowanych była kobieta w ciąży, która została zabrana do szpitala, oraz dzieci - które nie odniosły poważniejszych obrażeń, ich transport do szpitala nie był konieczny.

 

20-latek jechał za szybko

 

Na miejscu wypadku nadal trwa akcja służb. Wyjaśniane są także szczegółowe okoliczności wypadku.

 

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej 20-letni kierujący volkswagenem golfem, jadąc za szybko na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w inny pojazd, po czym siłą uderzenia uderzył w drugie auto. Ostatecznie kierowca ten zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo i tam się zatrzymał - przekazał Araszkiewicz.

 

Droga wojewódzka, na której doszło do wypadku jest obecnie zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać co najmniej kilka godzin.

ac/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie