Rafał Trzaskowski zebrał wymaganą liczbę podpisów

Polska
Rafał Trzaskowski zebrał wymaganą liczbę podpisów
PAP/Grzegorz Momot
Rafał Trzaskowski zebrał ponad 100 tys. podpisów

- Na liczniku mamy już 130 tys. zebranych podpisów - poinformował kandydat KO na urząd prezydenta RP Rafał Trzaskowski w niedzielę w Tarnowie. Zaapelował o dalsze zbieranie podpisów pod jego kandydaturą. Do rejestracji kandydata na prezydenta wymagane jest zebranie co najmniej 100 tys. podpisów.

- Mobilizacja i energia na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi jest niesamowita. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów – na liczniku mamy już 130 tysięcy zebranych podpisów - powiedział Trzaskowski podczas niedzielnego briefingu prasowego w Tarnowie.

 

Jak zaznaczył prezydent Warszawy, potrzeba jednak znacznie więcej podpisów pod jego kandydaturą, bo – jak się wyraził - "ważne jest, to żeby tych podpisów było tak dużo, żeby żaden trik nie doprowadził do tego, żeby jakakolwiek część tych podpisów była kwestionowana".

 

Trzaskowski zaapelował do swoich zwolenników, aby zbierali podpisy pod jego kandydaturą do ostatniego dnia, kiedy to możliwe.

 

ZOBACZ: Hołownia zainaugurował swoją kampanię. Pokazał "Belweder na kółkach"

 

Kandydat KO na prezydenta mówił podczas briefingu, że obliczu pandemii koronawirusa trzeba skupić się na podstawowych sprawach, a jedną z nich jest edukacja i równe szanse w edukacji. Zaapelował do rządzących, że jeśli obiecują podwyżki dla nauczycieli – powinni przeznaczyć na to pieniądze podwyższając subwencję.

 

"Dzisiaj trzeba się skupić na tym, o czym rozmawiamy na ulicach naszych miast, miasteczek i wsi" - mówił w niedzielę Trzaskowski. - Jednym z takich tematów jest edukacja i równe szanse w edukacji – podkreślił.

 

Zwrócił uwagę, że przez ostatnie pięć lat samorządy w całej Polsce "zostały zmuszone dołożyć kolejne 9 mld zł do edukacji". - Spycha się na nasze barki coraz większe obciążenia, jeśli chodzi o edukację, a subwencja nie rośnie, niestety, w tym tempie - mówił. - W związku z powyższym nawet podwyżki, które rząd obiecuje nauczycielom od września - za te podwyżki mają zapłacić samorządy - wyjaśnił Trzaskowski.

 

Trzaskowski ocenił, że "drugą bardzo ważną kwestią jest kwestia równych szans w edukacji, bo wiadome że tej zdalnej edukacji będzie coraz więcej.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie