Nagłe spotkanie prezydenta z premierem. Jest wniosek o wotum zaufania dla Morawieckiego

Polska
Nagłe spotkanie prezydenta z premierem. Jest wniosek o wotum zaufania dla Morawieckiego
Kancelaria Premiera
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki

Wniosek o wotum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego to pokłosie czwartkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

W godzinach przedpołudniowych premier Mateusz Morawiecki pojawił się w Pałacu Prezydenckim na pilne zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Z informacji polsatnews.pl wynika, że spotkanie obu polityków skończyło się decyzją o zwrócenie się przez szefa rządu do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania.

 

ZOBACZ: Trzaskowski złożył pierwsze podpisy do PKW. Jest wniosek o rejestrację komitetu

 

Morawiecki w Sejmie: Polacy potrzebują spokoju

 

Informacje potwierdził podczas wystąpienia w parlamencie szef rządu: - Chciałbym zacząć od prostego pytania: czego oczekują Polacy? Potrzebują sprawiedliwości i skuteczności, by nasze działania miały wpływ na rzeczywistość zdrowotną i gospodarczą. Polacy nie potrzebują Waszych awantur, które wzbudzacie i tematów zastępczych, które przywołujecie, by przykryć Waszą nieudolność. Polacy potrzebują stabilności i spokoju, działania na rzecz dobra Rzeczypospolitej - tłumaczył.

 

Wotum zaufania pomysłem na przejęcie inicjatywy

 

Wniosek ma być - w założeniach polityków Prawa i Sprawiedliwości - wyraźnym sygnałem w zakresie walki z pandemią koronawirusa i odmrażaniem gospodarki. Prezydent miał namawiać premiera do kroku z wnioskiem o wotum zaufania także dlatego, że w ostatnich dniach opozycja złożyła pod adresem ministrów rządu szereg wniosków o dymisję. Debata nad polityką rządu i głosowanie w sprawie przyszłości gabinetu Morawieckiego ma pozwolić obozowi rządzącemu wyjść z defensywy, w jakiej znalazł się w ostatnich dniach. 

 

 


Do sprawy szybko odniósł się przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który określił decyzję premiera i prezydenta mianem "pożaru". 

 

 

Według serwisu 300polityka do debaty nad wnioskiem i samego głosowania dojdzie jeszcze dziś wieczorem. 

 

maf/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie