Kwarantanna na plebanii. Sanepid szuka wiernych

Polska
Kwarantanna na plebanii. Sanepid szuka wiernych
Facebook.com/Parafia Świętego Kazimierza Królewicza w Kościelisku
Wnętrze kościoła, który został objęty kwarantanną

Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku koło Zakopanego (woj. małopolskie) i sąsiadująca z nim plebania zostały objęte kwarantanną. Sanepid podjął taką decyzję, gdy dowiedział się, że na kościelnym terenie przebywała osoba, która wcześniej spotkała się z chorym na koronawirusa.

O kwarantannie nałożonej na świątynię i plebanię poinformowali księża sprawujący posługę w Kościelisku. Na facebookowym profilu parafii napisali, że "przez jakiś czas" na jej terenie przebywała osoba, która miała kontakt z zakażonym koronawirusem. 

 

ZOBACZ: Lekarka z koronawirusem pojechała do szpitala. Grozi jej ogromna kara

 

"Kościół parafialny św. Kazimierza oraz plebania zostają zamknięte z powodu kwarantanny. W tym czasie kontakt z księżmi będzie odbywał się drogą telefoniczną. Msze święte w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii" - przekazali kapłani.

 

 

Duchowni zapewnili, że czekają na instrukcje z sanepidu, a o rozwoju sytuacji będą informować parafian na bieżąco.

 

Zagrożeni koronawirusem

 

O kwarantannie na plebanii poinformował też zakopiański sanepid. Poprosił o kontakt wszystkie osoby, które między 30 maja do 4 czerwca spowiadały się lub przyjmowały komunię podczas mszy w kościele pw. św. Kazimierza. Chce objąć tych wiernych nadzorem epidemiologicznym.

 

 

Oświadczenie duchownych

 

W czwartek wieczorem księża poinformowali, że żaden z nich nie jest zakażony koronawirusem. Tłumaczyli, że o ich stan zdrowia dopytywali się liczni wierni. 

 

"Kwarantanna jest PO PROSTU WYMOGIEM PROCEDURALNYM, a naszym obowiązkiem jest jej się poddać" - napisali na Facebooku (pisownia oryginalna - red.). 

 

emi/wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie