Atak tasakiem w centrum Warszawy. Ofiara straciła palec

Polska
Atak tasakiem w centrum Warszawy. Ofiara straciła palec
Policja Warszawa
29-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali 29-latka, który zaatakował przechodnia na ulicy. Napastnik kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego tasakiem, na skutek czego ofiara doznała rozległych obrażeń i straciła palec - poinformował w czwartek nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji.

Do ataku doszło kilka dni temu w nocy przy ulicy Emilii Plater. - Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, nieznany mu mężczyzna rzucił się na niego, kiedy ten szedł chodnikiem. Napastnik podciął go, przewrócił na ziemię, kopał i bił pięściami po całym ciele, chcąc zabrać mu zegarek i telefon - relacjonuje nadkom. Robert Szumiata.

 

W pewnym momencie 29-latek wyciągnął z plecaka tasak do mięsa i zaczął nim uderzać w głowę swojej ofiary. - To prawdopodobnie wtedy mężczyzna stracił mały palec u lewej dłoni chroniąc głowę przed poważniejszymi obrażeniami. Sprawca uciekł, a przypadkowa osoba wezwała na miejsce policję - informuje Szumiata.

 

ZOBACZ: Polak w Anglii zabił żonę i córkę. Złapali go sąsiedzi

 

Dodaje, że policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego udzielili rannemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej, opatrując mu rany i zabezpieczając do transportu amputowany palec. Funkcjonariusze wezwali, także na miejsce pogotowie ratunkowe i rozpoczęli poszukiwania napastnika.

 

Mężczyzna został zatrzymany dwa dni po zdarzeniu w pobliżu miejsca, w którym doszło do przestępstwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia 29-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie