"Dlatego jest potrzebne kolejne pięć lat". Adam Bielan o niespełnionych obietnicach Andrzeja Dudy

Polska
"Dlatego jest potrzebne kolejne pięć lat". Adam Bielan o niespełnionych obietnicach Andrzeja Dudy
Polsat News
Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, gościem Bogdana Rymanowskiego

- Szanujemy wszystkich konkurentów, wyborców wszystkich konkurentów. Nie popełnimy błędu Bronisława Komorowskiego, który 5 lat temu zlekceważył rywali - powiedział Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, zapytany w "Gościu Wydarzeń", czy obawia się Rafała Trzaskowskiego.

- Zdajemy sobie sprawę,  że kampania wyborcza wymaga bardzo dużego wysiłku - mówił Adam Bielan. Zapewniał, że wie o tym Andrzej Duda, który będzie "bardzo ciężko pracował". Dodał, że prezydent całą kadencję pracuje bardzo mocno. - Jest pierwszym prezydentem w historii, który objechał wszystkie 380 powiatów - mówił.  

 

Rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy zauważył, że nie musi on wyjeżdżać z Warszawy, aby uczyć się Polski i poznać różne regiony kraju. 

 

"My zbieraliśmy 100 tys. dziennie"

 

Na uwagę, że Rafał Trzaskowski skarżył się na "sztuczki" stosowane przez PiS, np. dania mu 7 dni na zebranie podpisów (musi zebrać ich 100 tys., jako nowy kandydat - red.), Bielan odparł: - PO nie miałaby problemów z zebraniem podpisów, gdyby była konsekwentna i wytrwała przy najlepszej kandydatce Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. W lutym mówili, że nikogo lepszego nie mogą znaleźć.

 

ZOBACZ: Hołownia: za dwa tygodnie zajmę drugie miejsce w sondażach

 

- Po 10 maja dokonano politycznego mordu, w dość nieelegancki sposób, bo wobec kobiety, wobec damy można było się zachować dużo ładniej - ocenił polityk Zjednoczonej Prawicy. 

 

Bielan powiedział, że jest przekonany, iż PO zdąży zebrać podpisy w ciągu pięciu dni "bez żadnego problemu". - My zbieraliśmy 100 tys. dziennie - zauważył. 

 

"CPK to również sieć połączeń kolejowych"

 

Bogdan Rymanowski zapytał rzecznika sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, czy "wzięcie sobie Centralnego Portu Komunikacyjnego na sztandary kampanii nie jest zbyt ryzykowne", przypomniał o kondycji rynku lotniczego. - Być może to nie jest czas na takie przedsięwzięcie - pytał dziennikarz. 

 

- Rynek lotniczy już za kilka, kilkanaście miesięcy wróci do poziomów z przełom poprzedniego i tego roku. Ale CPK to nie tylko mega lotnisko, największe w naszym regionie Europy, które pozwoli na bezpośrednie połączenia z Warszawy na wszystkie kontynenty, ale to jest również sieć połączeń kolejowych - przypominał Bielan.  

 

WIDEO: Cała rozmowa Bogdana Rymanowskiego z Adamem Bielanem, rzecznikiem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy

   

 

"Możemy wynegocjować blisko 700 mld zł"

 

Polityk Zjednoczonej Prawicy przekonywał, że "jest zapewnione finansowanie tego przedsięwzięcia (CPK - red.)". Kiedy dziennikarz przypomniał, że CPK to szacowany koszt 75 mld zł, Bielan odparł: - Nie wiem, czy pan wie, ile możemy otrzymać dzięki wysiłkom prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego. Otóż 7 lat temu Donald Tusk wynegocjował dla Polski łącznie 400 mld zł. My dzisiaj możemy wynegocjować blisko 700 mld zł.  

 

- Trzeba zaczynać duże projekty do śmiałych wizji - mówił Bielan o CPK. 

 

ZOBACZ: Ruszyła kampania. Znamy kalendarz wyborczy

 

Rymanowski zacytował anonimowe wypowiedzi polityków z otoczenia Andrzeja Dudy, którzy alarmują, że w jego sztabie "panuje niezrozumiałe uśpienie i jesteśmy na prostej drodze, by stracić prezydenta".

 

- Jest tak źle w sztabie, jest chaos? - pytał dziennikarz. 

 

- Mamy przede wszystkim najlepszego kandydata. To się w każdej kampanii liczy najbardziej - odparł Bielan. 

 

"Nie wszystko uda się zrobić w ciągu jednej kadencji"

 

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy przypominał, jak wielu udało się prezydentowi przez 5 lat zrealizować. - Wszystkie swoje sztandarowe obietnice, obniżył wiek emerytalny, wprowadził 500+ - wyliczał Bielan. 

 

Na uwagę, że nie wszystkie obietnice wyborcze sprzed 5 lat Andrzej Duda spełnił, np. kwoty wolnej od podatku, Bielan odparł: - Dlatego jest potrzebne kolejne pięć lat. Nie wszystko uda się zrobić w ciągu jednej kadencji. 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie