Przełom w sprawie Madeleine McCann? Policja ma nowego podejrzanego

Świat
Przełom w sprawie Madeleine McCann? Policja ma nowego podejrzanego
Twitter/Metropolitan Police
Informacje o poszukiwaniach małej Madeleine obiegły cały świat. To jedno z najbardziej znanych zdjęć zaginionej dziewczynki

Angielska policja podejrzewa, że 43-latek odbywający karę w niemieckim więzieniu ma związek z zaginięciem Madeleine McCann. Dziewczynka w 2007 r. zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskim kurorcie. Wytypowany przez funkcjonariuszy mężczyzna był wtedy w okolicy. Wykonał tajemniczą rozmowę telefoniczną, a dzień później pozbył się zdezelowanego kampera, w którym mieszkał. Ujawniono zdjęcia pojazdu.

Podejrzany mieszkał w portugalskim regionie Algarve od 1995 do 2007 roku. To właśnie tam leży kurort Praia da Luz, gdzie w maju 2007 roku wypoczywała rodzina McCannów. 

 

- Więzień mieszkał przez cały ten czas w kamperze i prowadził "koczowniczy tryb życia". W dniu, gdy zniknęła Madeleine McCann, rozmawiał przez telefon między 19:32 a 20:02 - ujawnił Mark Cranwell z brytyjskiej policji, cytowany przez BBC.

 

ZOBACZ: 14. urodziny Madeleine McCann. Wzruszający post rodziców zaginionej dziewczynki (artykuł z 2017 roku)

 

Podejrzany mężczyzna przebywa w Niemczech w więzieniu za popełnienie przestępstwa niezwiązanego ze sprawą. Wcześniej usłyszał też inne wyroki.

 

Podejrzany był wśród wytypowanych 600 osób

 

Zdaniem Cranwella kluczowe w sprawie mogą okazać się zeznania osób, które miały kontakt z podejrzanym. - Mogą być świadomi rzeczy, które zrobił. Być może zwierzył się, że brał udział w zniknięciu Madeleine - powiedział kryminalny.

 

Policjant ujawnił, że 43-latek był jedną z 600 osób, które znalazły się w gronie sprawdzanych przez śledczych na samym początku postępowania ws. zaginięcia 3-letniej dziewczynki. Wtedy nie był jednak podejrzanym.

 

ZOBACZ: Udusił, poćwiartował i wrzucił do jeziora. Po wielu latach przełom w sprawie Joanny Gibner

 

Cranwell dodał, dzień po zniknięciu Madeleine, 43-latek przekazał komuś swojego kampera, jak i drugie auto - jaguara. Przekazał też, że brytyjskie śledztwo w sprawie czterolatki nadal dotyczy "osoby zaginionej".

 

Są zdjęcia aut i numery telefonów

 

Brytyjska policja opublikowała zdjęcia obu samochodów, które należały do Niemca oraz numer telefonu, pod który dzwonił podejrzany mężczyzna. Podała również numer, z którego 43-latek dzwonił. Informacje te zamieszczono w filmie opublikowanym na Twitterze. Według policji "ludzie mogą coś wiedzieć o tych numerach".

 

 

- Nie ma ostatecznych dowodów na to, czy Madeleine żyje, czy też nie. Jednak niemieccy śledczy rozpoczęli postępowanie "w sprawie morderstwa" i skupiają swoje działania głównie w tym kierunku - wyjaśnił Cranwell.

 

Niedawno skończyłaby 17 lat

 

Jeżeli Madeleine McCann żyje, w maju skończyła 17 lat. Rok temu National Center for Missing & Exploited Children, prywatna amerykańska organizacja poszukująca dzieci, zamieściła fotografię, jak dziś może wyglądać zaginiona dziewczynka. Zdjęcie to nie zostało jednak skonsultowane ani z rodzicami, ani z policją.

 

Nieoficjalny wygląd Madeleine McCann w wieku 16 lat
Nieoficjalny wygląd Madeleine McCann w wieku 16 lat

 

wka/bas/hlk/ BBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie