Policja na Śląsku pomoże omijać korki. Pierwsza w Polsce

Moto
Policja na Śląsku pomoże omijać korki. Pierwsza w Polsce
KWP Katowice
Kierowcy sami ocenią, co zajmie więcej czasu - wybór drogi objazdem czy oczekiwanie w korku

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach udostępnia informacje online o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do wypadku lub kolizji.

Istotną zaletą rozwiązania oferowanego przez śląską policję wszystkim uczestnikom ruchu drogowego jest możliwość natychmiastowego przekonania się o tym, co zajmie nam więcej czasu - wybór drogi objazdem czy czekanie w korku.

 

ZOBACZ: Kobieta w bmw wjechała pod pociąg. Ranną zabrał helikopter [ZDJĘCIA]

 

Pod internetowym adresem policja.orsip.pl udostępniona została zakładka "Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa", w której m.in. zamieszczone są aplikacje związane z codzienną pracą śląskiej policji drogowej:

 

- zdarzenia drogowe on-line

- historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych 

 

Aplikacja będzie dostępna w każdym urządzeniu z łączem internetowymKWP Katowice
Aplikacja będzie dostępna w każdym urządzeniu z łączem internetowym

 

Aplikacja "Zdarzenia Drogowe On-line" będzie dostępna w każdym urządzeniu z łączem internetowym, a informacje o utrudnieniach na drodze będą w niej zamieszczać policjanci drogówki bezpośrednio po dotarciu na miejsce zdarzenia. Policja ma nadzieję na nawiązanie współpracy z operatorami systemów nawigacji drogowych, co - dzięki posiadanej w danej chwili tylko przez policjantów wiedzy o czasie trwającego utrudnienia - pozwoli na ustalenie, czy krótszy czas przejazdu do celu zajmie nam postój w zatorze drogowym, czy należy wybrać drogę objazdem.

 

ZOBACZ: Areszt dla kierowcy, który staranował auto z 4-osobową rodziną

 

Aplikacja "Historia Zdarzeń Drogowych i Miejsc Szczególnie Niebezpiecznych" pozwoli na sprawdzenie miejsc/rejonów/odcinków dróg, na których dochodziło do zdarzeń drogowych. Dlatego narzędzie może stanowić cenną pomoc dla samorządów i zarządców dróg.

grz/bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie