Kobieta w bmw wjechała pod pociąg. Ranną zabrał helikopter [ZDJĘCIA]

Polska
Kobieta w bmw wjechała pod pociąg. Ranną zabrał helikopter [ZDJĘCIA]
śląska policja

Po zderzeniu pociągu Kolei Śląskich z samochodem osobowym w Mikołowie (Śląskie) w środę po południu zablokowana została linia kolejowa Katowice - Rybnik. Wskutek zdarzenia ranna została kierująca samochodem.

Jak poinformowała rzeczniczka mikołowskiej policji sierżant sztabowa Ewa Sikora, kobieta kierująca samochodem bmw przejeżdżała przez przejazd kolejowo-drogowy na ul. Myśliwskiej, gdy w tył jej pojazdu uderzył pociąg relacji Racibórz - Katowice.

 

Na tym przejeździe nie ma szlabanów, jest on chroniony sygnalizacją świetlną. Zgodnie z danymi z policyjnego zgłoszenia w chwili zdarzenia sygnalizacja działała prawidłowo. Ranną, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, zabrał do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

ZOBACZ: Tragedia w Dzień Dziecka. Nastolatka zginęła na przejeździe kolejowym

 

Jak wynika z informacji o utrudnieniach, opublikowanych na stronie Kolei Śląskich, w zdarzeniu uczestniczył pociąg tego przewoźnika, który wyruszył z Raciborza o godz. 10:40, a miał dotrzeć do Katowic o godz. 12:43. Podróżnych z tego składu miał zabrać w dalszą drogę zastępczy autobus.

 

Śląska Policja

 

 

Przerwa w ruchu pociągów

 

Koleje Śląskie podały też, że w związku z wypadkiem na jednotorowym szlaku Orzesze – Łaziska Górne Brada nastąpiła przerwa w ruchu pociągów. Zamiast nich będzie uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa.

 

Przewoźnik uściślił, że np. pociąg z Katowice z godz. 12:30 do Chałupek dojedzie do Łazisk Górnych Brady, stamtąd pojedzie do Orzesza zastępczy autobus, a od stacji Orzesze pociąg do Chałupek odjedzie z około 60-minutowym opóźnieniem.

 

Śląska Policja

 

 

Z kolei pociąg z Raciborza z godz. 13:39 skierowano do Katowic drogą okrężną przez Tychy, z pominięciem odcinka Orzesze Jaśkowice – Katowice Piotrowice.

msl/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie