Norki zainfekowane koronawirusem. Zwierzęta zostaną zabite

Świat
Norki zainfekowane koronawirusem. Zwierzęta zostaną zabite
Flickr/tsaiproject
Koronawirusa wykryto w ośmiu fermach norek

Norki z holenderskich ferm, na których wykryto koronawirusa, zostaną zabite - poinformował w środę nadawca RTL, powołując się na źródło w rządzie. SARS-CoV-2 stwierdzono na ośmiu fermach, a resort rolnictwa zgłosił dwa przypadki prawdopodobnego zakażenia ludzi od norek.

Początkowo ministerstwo poinformowało 26 kwietnia, że dwie fermy norek zostały poddane kwarantannie, ponieważ hodowane tam zwierzęta zostały zainfekowane koronawirusem.

 

Norki, które poddano testom, gdy zaczęły wykazywać problemy z oddychaniem, zostały najprawdopodobniej zainfekowane przez zakażonych pracowników. Były to pierwsze zgłoszone przypadki Covid-19 u zwierząt w Holandii, chociaż chorobę stwierdzono wcześniej u niektórych zwierząt domowych i u zwierząt w ogrodach zoologicznych na świecie.

 

ZOBACZ: Fermy norek poddane kwarantannie. Zwierzęta zainfekowane koronawirusem

 

Miasta, w których zlokalizowane są farmy norek - Gemert-Bakel, Laarbeek, Deurne i Sint-Anthonis - znajdują się w prowincji Brabancja Północna na południu Holandii, w której odnotowano najwięcej zgonów z powodu koronawirusa w kraju.

 

Od początku epidemii w Holandii zrejestrowano 46 647 zakażeń, zmarło 5 967 osób - podał we wtorek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM).

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie