Tragedia w Dzień Dziecka. Nastolatka zginęła na przejeździe kolejowym

Polska
Tragedia w Dzień Dziecka. Nastolatka zginęła na przejeździe kolejowym
Policja Pomorska
Nastolatka prawdopodobnie spieszyła się na pociąg

Nie żyje 17-letnia mieszkanka gminy Zblewo, potrącona przez wjeżdżający na stację w Pinczynie szynobus. Według relacji świadków dziewczyna spieszyła się na pociąg i wbiegła na tory gdy maszyny się mijały. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja. Funkcjonariusze apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło ok godz. 17 w poniedziałek, gdy na znajdującą się w Pinczynie stację wjeżdżał szynobus relacji Chojnice-Tczew. Obrażenia potrąconej 17-latki okazały się śmiertelne.

 

ZOBACZ: Areszt dla kierowcy, który staranował auto z 4-osobową rodziną

 

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z pobliskiego posterunku, technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. "Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku oraz pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Śledczy ustalili świadków oraz wstępne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że maszynista i kierownik pociągu byli trzeźwi. Dokładana przyczyna oraz przebieg zdarzenia zostaną ustalone w wyniku prowadzonego śledztwa" - poinformowano na stronie policji.

 

Według świadków do których dotarł portal naszemiasto.pl, nastolatka wbiegła na tory, bo spieszyła się na pociąg. Prawdopodobnie nie zauważyła mijających się składów.

 

Samochód jak "aluminiowa puszka"

 

"Policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, w których drogi krzyżują się ze szlakami kolejowymi. To właśnie w tych miejscach dochodzi do najtragiczniejszych wypadków zarówno z udziałem pieszych, jak i kierujących pojazdami" - apelują pomorscy funkcjonariusze. Przypominają, że droga hamowania pociągu jest znacznie dłuższa niż samochodu i może wynieść nawet do 2 km.

 

Policja Pomorska

"Waga lokomotywy liczona jest w tonach, a to powoduje, że siła z jaką uderzy w samochód, jest porównywalna do siły, z jaką samochód miażdży aluminiową puszkę. Gdy dojdzie do zderzenia, osoby pozostające w aucie są bez szans" - dodają funkcjonariusze.

 

Policjanci przypominają, że chodzenie po torach, wzdłuż szlaków kolejowych jest niezgodne z prawem. Proszą by przekraczać tory kolejowe tylko na wyznaczonych przejściach lub przejazdach.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie