Wotum nieufności dla Szumowskiego. Jest decyzja komisji

Polska
Wotum nieufności dla Szumowskiego. Jest decyzja komisji
PAP/Mateusz Marek
Posiedzenie komisji zdrowia

Sejmowa komisja zdrowia negatywnie (stosunkiem głosów 18:17) zaopiniowała wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra Łukasza Szumowskiego. Wcześniej, przez ponad trzy godziny, parlamentarzyści debatowali nad działalnością szefa resortu zdrowia.

Politycy opozycji zarzucali Szumowskiemu między innymi bierność i niewystarczające działania wobec problemu związanego z pandemią koronawirusa, w odpowiedzi szef resortu zdrowia, a także jego zastępcy i posłowie PiS przekonywali, że argumenty te nie mają pokrycia w rzeczywistości.

 

ZOBACZ: Debata nt. dymisji ministra zdrowia. Nowacka: to sprawa na komisję śledczą

 

Na koniec debaty Jakub Rutnicki z KO przekonywał, że o ile szacunek należy się za pracę szeregowym pracownikom służby zdrowia, o tyle zawiedli kierujący resortem. Z kolei Katarzyna Lubnauer (KO) zwracała uwagę, że opozycja nie ma złych intencji: - Wszyscy kibicowaliśmy rządowi, gdy widzieliśmy, że musimy zawalczyć. Ale było wiele zaniechań, a opozycja jest od tego, by je zauważać - zaznaczyła. 

 

ZOBACZ: Szumowski odpowiada opozycji: mojej rodzinie urządzono medialną ścieżkę zdrowia

 

Negatywna rekomendacja parlamentarnej komisji dla wniosku KO to pierwszy etap sejmowych procedur. W najbliższych dniach powinien trafić on na obrady Sejmu. 

 

maf/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie