PlayStation przekłada ważną premierę. "To nie jest czas na świętowanie"

Technologie
PlayStation przekłada ważną premierę. "To nie jest czas na świętowanie"
Pixabay.com/Lernestorod/Zdj. ilustracyjne
Najnowsza konsola swoją premierę będzie miała prawdopodobnie pod koniec roku

4 czerwca Sony miało pokazać gry stworzone na najnowszą konsolę PlayStation5. "Chcemy się odsunąć i pozwolić, by usłyszane zostały ważniejsze głosy" - poinformowano na Twitterze.

Oświadczenie PlayStation pojawiło się na Twitterze.

 

"Postanowiliśmy przełożyć wydarzenie PlayStation 5 zaplanowane na 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze na całym świecie wyczekują by zobaczyć nowe gry na PS5, ale uważamy, że to nie jest czas na świętowanie.  Na razie chcemy się odsunąć i pozwolić, by usłyszane zostały ważniejsze głosy" - napisano.

 

 

Wcześniej na profilu PlayStation pojawił się wpis, w którym firma "potępiła systemowy rasizm i przemoc wobec czarnej społeczności". "Będziemy kontynuować prace w kierunku przyszłości naznaczonej empatią i integracją oraz będziemy stać z naszymi Czarnymi twórcami, graczami, pracownikami, rodzinami i przyjaciółmi" - dodano.

 

Wpis został udostępniony m.in. przez Xboxa - największego konkurenta PlayStation na rynku.

 

 

4 czerwca Sony miało zaprezentować gry na nową konsolę, która premierę będzie miała pod koniec 2020 roku. Jim Ryan, dyrektor generalny PlayStation początkowo reklamował to wydarzenie jako pierwsze spojrzenie na gry, które zostaną stworzone na PS5. Wydarzenie miało się odbyć całkowicie online i trwać około godziny.

 

 

Zabójstwo George'a Floyda przez policję pod koniec maja w Minneapolis stało się zarzewiem protestów, które rozgorzały w kilkudziesięciu amerykańskich miastach, w tym w Waszyngtonie. W trakcie demonstracji dochodzi do starć z funkcjonariuszami i zamieszek.

 

ZOBACZ: Śmierć George'a Floyda. Facebook zmienia ikony na czarno-białe

 

Dla wielu obywateli USA zabicie 46-letniego Afroamerykanina to nie odosobniony incydent, ale przykład systemowego przyzwolenia na przesadną agresję policji, szczególnie wobec osób czarnoskórych.

prz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie