Śmierć George'a Floyda. Facebook zmienia ikony na czarno-białe

Technologie
Śmierć George'a Floyda. Facebook zmienia ikony na czarno-białe
Twitter/Instagram
Ikonę na czarno-białą zmieniły wszystkie aplikacje należące do Facebooka

"Słyszymy cię, widzimy cię i jesteśmy z tobą" - napisano na oficjalnym koncie Instagrama na Twitterze, zmieniając ikonę w mediach społecznościowych na czarno-białą. Podobny gest uczyniły wszystkie aplikacje należące do Facebooka. "Przeciwstawiamy się rasizmowi. Stajemy przy naszej czarnej społeczności" - dodano, solidaryzując się z akcją #BlackLivesMatter.

Zarzewiem protestów, które rozgorzały w kilkudziesięciu amerykańskich miastach, stała się sprawa 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda, który zmarł w poniedziałek w wyniku brutalnego zatrzymania przez policję w Minneapolis.

 

ZOBACZ: Protesty w USA. Zdewastowany pomnik Tadeusza Kościuszki

 

Amerykanie są oburzeni przesadną agresją policji i Gwardii Narodowej - filmiki z brutalnym zachowaniem służb bezpieczeństwa biją w mediach społecznościowych rekordy popularności.

 

W USA na nowo rozgorzała dyskusja nad brutalnością policji wobec czarnoskórych.

 

"Ich nazwiska nie zostaną zapomniane"

 

"Przeciwstawiamy się rasizmowi. Stajemy przy naszej czarnej społeczności i wszystkich tych, którzy dążą do sprawiedliwości na cześć George'a Floyda, Breonny Taylor, Ahmaud Arbery i zdecydowanie zbyt wielu innych, których nazwiska nie zostaną zapomniane" - napisano na profilu Instagrama na Twitterze. Wpis opatrzono hashtagiem #ShareBlackStories.

 

 

"Rasizm nie przestrzega dystansu społecznego. W obliczu narastającego strachu i niepewności wokół pandemii, ten tydzień ponownie zwrócił uwagę na coś, co może być bardziej wszechobecne: rasizm i niesprawiedliwość, z jakimi od dawna codziennie spotykają się Czarni i Brązowi" - podkreśłono z kolei we wpisie Twittera.

 

 

Ikonki na czarno białe zmieniły też profile Facebooka, Messengera i WhatsAppa. 

 

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie