Ziemia obsunęła się na 10-letniego chłopca. Nowe informacje o stanie jego zdrowia

Polska
Ziemia obsunęła się na 10-letniego chłopca. Nowe informacje o stanie jego zdrowia
Polsat News
Dziesięciolatek mógł spędzić pod ziemią nawet kilkanaście minut.

Dziesięcioletni chłopiec podczas zabawy z młodszym bratem został przysypany piaskiem. W niedzielę trafił do szpitala w ciężkim stanie. Jest podłączony do respiratora i utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej - informuje reporter Polsat News Robin Jesse. Do zdarzenia doszło w Krępinach (woj. kujawsko-pomorskie).

10-latek i jego o cztery lata młodszy brat oddalili się od działki rekreacyjnej swoich rodziców i zaczęli bawić się się w pobliżu piaszczystej skarpy. Najprawdopodobniej kopali w niej dziurę. Wówczas na starszego z braci obsunęło się kilkaset kilogramów piasku.

 

- Młodszy brat niezwłocznie powiadomił o zdarzeniu swojego ojca, który przybył na miejsce i wezwał służby ratunkowe - poinformowała st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z KMP we Włocławku.

 

ZOBACZ: Poszli do szamana po krew żółwia na koronawirusa. Stracili dziecko, drugie walczy o życie

 

Wideo: do wypadku doszło podczas zabawy

Policja podejrzewa, że był to nieszczęśliwy wypadek

 

Zanim na miejscu zjawili się strażacy, ojcu udało się odkopać swojego syna i przywrócić mu oddech. Dalsze czynności przejęły służby ratunkowe.

 

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało nieprzytomnego 10-latka do Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej i podłączyli do respiratora. Jego stan określili jako ciężki. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Na razie wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek.

msl/ml/wka/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie