Czarnogóra wpuści obywateli ze 131 państw. Nie ma wśród nich Polski

Świat
Czarnogóra wpuści obywateli ze 131 państw. Nie ma wśród nich Polski
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Na liście, poza sąsiadami Czarnogóry, znajdują m.in. Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Czechy, Słowacja, Dania, Norwegia, Luksemburg, Niemcy i Izrael

Czarnogóra jako pierwsze państwo w Europie ogłosiła w poniedziałek, że jest "wolna od koronawirusa" i zezwoliła na przyjazd turystów ze 131 państw. Nie ma wśród nich Polski.

Władze małej adriatyckiej republiki opracowały listę państw, których obywatele mogą przyjeżdżać bez ograniczeń, jeśli w tych krajach jest najwyżej 25 przypadków Covid-19 na 100 tys. mieszkańców. Polski na niej nie ma.

 

Na liście, poza sąsiadami Czarnogóry, znajdują m.in. Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Czechy, Słowacja, Dania, Norwegia, Luksemburg, Niemcy i Izrael.

 

"Turyści zaczęli przyjeżdżać już od północy"

 

Rząd Czarnogóry napisał na Twitterze w poniedziałek, że "turyści, głównie z Europy Zachodniej, zaczęli przyjeżdżać już od północy".

 

Czarnogóra, starając się przyciągnąć europejskich turystów szukających bezpiecznego miejsca na spędzenie wakacji, reklamuje się jako miejsce wolne od koronawirusa, ponieważ oficjalnie nie odnotowano tu nowych przypadków zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich kilku tygodni.

 

ZOBACZ: Przełom. Wpuszczą Polaków do Grecji na wakacje

 

Aktualizowana co tydzień lista krajów, których obywatele będą mogli przyjeżdżać do Czarnogóry, znajduje się na stronie Instytutu Zdrowia Publicznego Czarnogóry (Institut za javno zdravlje Crne Gore).

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie