Strzelanina pod Kijowem z udziałem stu osób [WIDEO]

Świat
Strzelanina pod Kijowem z udziałem stu osób [WIDEO]
Pixabay/Twitter/Факти ICTV/Город Днепр/
Ustalane są okoliczności zdarzenia i osoby, które brały w nim udział

W Browarach pod Kijowem na Ukrainie w piątek rano doszło do strzelaniny z udziałem około stu osób, które zajmują się przewozami pasażerskimi. Dotychczas ujęto 10 osób, trwają zbiorowe zatrzymania - oświadczył szef MSW Arsen Awakow. Trzy osoby zostały ranne.

Wydział prasowy policji obwodu kijowskiego przekazał, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż do strzelaniny doszło na tle konfliktu między przedsiębiorcami zajmującymi się przewozami pasażerskimi i nielegalnymi przewoźnikami.

 

Na osiedlu mieszkaniowym

 

Na nagraniu z miejsca zdarzenia widać, jak mężczyźni strzelają do siebie na ulicy na osiedlu mieszkalnym.

 

 

ZOBACZ: Zabójstwo Afroamerykanina. Na policjanta było wcześniej 18 skarg

 

Informacja na policję w sprawie strzelaniny wpłynęła po godz. 7 rano (6 w Polsce). Po przybyciu na miejsce zatrzymano 10 osób, które miały przy sobie broń. Osoby przewiezione na komisariat przybyły do tego miasta z różnych regionów kraju - wyjaśniła policja.

 

 

Trzy osoby ranne

 

Wiceszef MSW Anton Heraszczenko poinformował, że trzy osoby zostały ranne w wyniku postrzału z broni obezwładniającej. Według niego były to kryminalne rozrachunki związane z przewozami tzw. marszrutkami (busami). Jak dodał, były one wynikiem "nieprzejrzystego podziału tras" ze strony urzędników w obwodzie kijowskim. - Trasy powinny być rozdzielane legalnie i sprawiedliwie, a nie pod przykryciem i za łapówki - dodał.

 

 

Ustalane są okoliczności zdarzenia i osoby, które brały w nim udział. Wszczęto śledztwo.

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie