Przez dekadę rodziły się tam tylko dziewczynki. Bartek przełamał tę passę i... dostał nagrodę

Polska
Przez dekadę rodziły się tam tylko dziewczynki. Bartek przełamał tę passę i... dostał nagrodę
Polsat News
Chłopiec otrzymał nagrodę od wójta.

W Miejscu Odrzańskim po dekadzie narodzin samych dziewczynek, pojawił się pierwszy chłopiec. Z tej okazji Bartek otrzymał od wójta gminy nagrodę. To dowód, że w miejscowości kończy się dekada żeńskiej dominacji.

Urodzony 2 maja Bartuś jest pierwszym chłopcem od dziesięciu lat, który przyszedł na świat w niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie. W tym czasie urodziło się tam 12 dziewczynek.

 

- Po pierwszym badaniu USG, lekarz jeszcze nie mógł nic powiedzieć, a ja przeczuwałem że to będzie syn - mówi Polsat News tata chłopca Grzegorz Miłek.

 

- Jestem zaszczycona i mam nadzieję, że teraz w Miejscu Odrzańskim po Bartusiu, będą przychodzili na świat sami chłopcy - śmieje się mama, Anna Miłek.

 

"Chłopak zawsze coś nabroi"

 

Były więc upominki i życzenia: zdrowia oraz cierpliwości, bo ta rodzicom, którzy mają już córkę będzie jeszcze potrzebna.

 

- Chłopak zawsze coś nabroi - uważa Rozwita Szafarczyk, przewodnicząca rady gminy Cisek.

 

ZOBACZ: Przez 10 lat rodziły się tam tylko dziewczynki. Teraz pojawił się Bartek

 

O tym kilkutygodniowym celebrycie mówi już nie tylko cała Polska. Jego urodziny zauważyły też światowe media, które już wcześniej o fenomenie małej miejscowości na Opolszczyźnie pisały i mówiły.

 

- Jesteśmy w szoku. Nie spodziewałam się że jak wyjdę z porodówki będzie taki szał - przyznaje Anna Miłek.

 

- Wiedzieliśmy, że będziemy troszkę sławni, że syn będzie sławny, ale nie przypuszczaliśmy że aż tak - dodaje mąż.

 

WIDEO: materiał "Wydarzeń" o niezwykłej miejscowości  

Zdominowani przez kobiety

 

Sami mieszkańcy żeńską dominację zaobserwowali na przykładzie miejscowej drużyny pożarniczej OSP. - Tak naprawdę zostało to zauważone na zawodach sportowo pożarniczych, kiedy drużyna z Miejsca Odrzańskiego składała się praktycznie z samych dziewczyn - przypomina wójt gminy Rajmund Frischko.

 

W tej chwili wśród 33 strażaków - ochotników, 25 to przedstawicielki płci pięknej. Więc mimo narodzin pierwszego od dekady chłopca, przewaga pań, wśród miejscowych strażaków, w najbliższych latach powinna się utrzymać.

emi/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie