W Polsce więcej nowych zakażeń niż we Włoszech. Rzym otwiera zabytki

Świat
W Polsce więcej nowych zakażeń niż we Włoszech. Rzym otwiera zabytki
piqsels.com
Od 1 czerwca Koloseum znów otwarte dla zwiedzających.

Po prawie trzymiesięcznej przerwie z powodu epidemii koronawirusa 1 czerwca otwarte zostanie rzymskie Koloseum. Zmienią się godziny, trasy i warunki wizyty. Przy wejściu każdy zwiedzający będzie miał zmierzoną temperaturę. Konieczne będzie noszenie maseczek. We Włoszech ostatniej doby zmarło 78 osób, co jest najniższą liczbą zgonów od 2 marca. Stwierdzono prawie 400 nowych przypadków infekcji.

Łączny bilans zmarłych we Włoszech wzrósł do 32 tys. 955. Obecnie liczba chorych, zakażonych wirusem, wynosi ponad 52 tys. i spadła w ciągu dnia o około 2300. 44,5 tys. osób przebywa w domowej izolacji.

 

Włochy wychodzą z epidemii

 

Od początku epidemii w lutym potwierdzono we Włoszech 230,5 tys. nowych zakażeń. Wyleczonych jest już 144 tys. osób, o około 2600 więcej niż poprzedniego dnia. Na oddziałach intensywnej terapii w całym kraju jest 521 najciężej chorych.

 

ZOBACZ: Chiny odnotowały 1 potwierdzony przypadek koronowirusa. Przybył zza granicy

 

Polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek w ciągu całego dnia o 445 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 274 na Śląsku. Resort podał, że zmarło kolejnych 17 osób. Liczba zgonów z powodu COVID-19 wynosi w naszym kraju 1024. Zakażenie potwierdzono dotąd u 22 tys. 74 osób.

 

Symbol włoskiej turystyki znów dostępny

 

Liczne zapowiedziane zmiany w przebiegu zwiedzania miejsca - symbolu turystyki we Włoszech - zostaną wprowadzone w związku z wymogami bezpieczeństwa sanitarnego i koniecznością unikania skupisk ludzi.

 

Z tego powodu Koloseum będzie otwarte dłużej, do godziny 19:15.

 

Kolejna zapowiedziana nowość, to obok normalnego biletu wstępu w cenie 16 euro, ulgowy za 9,50 euro na popołudniowe zwiedzanie, by nie było tłumów.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Zabytek ten w czasach przed obecnym kryzysem zwiedzało rocznie 7,5 miliona osób.

 

Mniejsze grupy zwiedzających

 

W pierwszej fazie jego otwarcia wpuszczane będą niewielkie grupy zwiedzających, maksymalnie do 14 osób, którym będzie towarzyszył opiekun- przewodnik.

 

Również 1 czerwca , w nowym reżimie sanitarnym otwarte zostaną Muzea Watykańskie. Od wtorku można już zwiedzać park archeologiczny w Pompejach.

 

3 czerwca mają zostać otwarte granice większości regionów Włoch i całego kraju. Z tym krokiem, znoszącym restrykcje dotyczące podróży, wiąże się nadzieje na powrót turystów; zarówno krajowych, jak i zagranicznych, na razie z krajów europejskich.

msl/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie