Co z teatrami, kinami i koncertami? Wicepremier Gliński wyjaśnia

Polska
Co z teatrami, kinami i koncertami? Wicepremier Gliński wyjaśnia
Polsat News
Wicepremier Piotr Gliński

- Od 6 czerwca wprowadzamy odmrożenie funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii, audytoriów w Domach Kultury czy cyrków - powiedział wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Jak dodał, są jednak trzy warunki.

- Po pierwsze, to nie jest obowiązek, to jest możliwość dla właścicieli, dla organizatorów tych jednostek. Oni mogą podejmować decyzję o tym, żeby te kina czy teatry ruszyły - powiedział. 

 

Jak dodał, są różne opinie w branży na ten temat, część instytucji chce otworzyć się jak najszybciej, a część potrzebuje na otwarcie więcej czasu. 

 

ZOBACZ: Otwarcie kin i teatrów. Schreiber: w środę decyzja

 

Kolejny warunek, to maksymalnie 50 proc. zajętych miejsc na widowni. - Tak, żeby jednak ten kontakt był "rozluźniony", żeby zachować wymogi sanitarne oraz: nosimy maseczki - dodał polityk PiS. 

 

- W związku z tym, że zgromadzenia do 150 osób przy zachowaniu rygorów sanitarnych są odmrożone od 30 maja, uważamy, że koncerty plenerowe do 150 uczestników także mogą od tego momentu być organizowane - dodał. 

 

WIDEO: Wicepremier Gliński o "luzowaniu" obostrzeń w dziedzinach kultury

 

 

Gliński zaznaczył, że "kultura jest bardzo ważna" i także w czasie epidemii taka była. - Chciałbym przy okazji podziękować wszystkim polskim artystom, ludziom kultury, którzy tak sprawnie przeszli do sieci w momencie, kiedy nie mogli funkcjonować na żywo i dostarczali nam treści kulturowe w sposób zintensyfikowany i bardzo ciekawy poprzez internet, media elektroniczne - powiedział.

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie