"Może pan popracuje na roli?" - Czarzasty do Karczewskiego

Polska
"Może pan popracuje na roli?" - Czarzasty do Karczewskiego
Polsat News
Włodzimierz Czarzasty w "Graffiti"

- Panie Karczewski, może pan skorzysta z rady ministra rolnictwa i w ciągu wakacji pojedzie pan razem z nauczycielami i popracuje na roli - powiedział we wtorek w "Graffiti" lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Wicemarszałek Sejmu odniósł się do wpisu polityka PiS, w którym były marszałek Senatu stwierdził, że "25 maja skończył się w polskim sądownictwie komunizm".

Włodzimierz Czarzasty nawiązał do poniedziałkowej wypowiedzi szefa resortu rolnictwa, który sugerował nauczycielom, by na czas wakacji zatrudnili się u rolników.

 

- Wystąpiłem z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników - mówił w RMF FM Jan Krzysztof Ardanowski.

Czarzasty stwierdził we wtorek w "Graffiti", że ta wypowiedź szefa resortu rolnictwa to element "pasma nieszczęśliwych, aroganckich wypowiedzi" polityków PiS. Jak ocenił, partia rządząca "traci wyczucie społeczne".

 

- Ja się tym nie martwię, dlatego że ludzie zobaczą i zaczynają widzieć, jaki PiS jest naprawdę - ocenił. Jak podkreślił, tego typu wypowiedzi przełożą się na notowania tej partii. - Im gorzej w PiS, tym lepiej dla Polski i formacji demokratycznych - dodał.

 

"Bardziej ludzi denerwuje wjazd na cmentarz"

 

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda powołał sędzię Małgorzatę Manowską na stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego. Lider PO Borys Budka ocenił, że proces wyboru I prezesa był "dotknięty konstytucyjną wadą". - Podobnie jak w TK, nie mamy w tej chwili I prezesa SN - dodał. 

 

ZOBACZ: Rymanowski pytał o sztab Trzaskowskiego, Budka mówił o Sądzie Najwyższym

 

- Myślę i to mówię odpowiedzialnie, nie chcę nikogo urażać, że o wiele bardziej denerwuje ludzi to, że ktoś może wjechać na cmentarz czy jeść w towarzystwie bez maski, podczas gdy inni nie mogą, niż powołanie pani Manowskiej na szefa SN - powiedział Czarzasty w "Graffiti".

 

Jak podkreślił, o łamaniu konstytucji mówią "od wielu lat wszystkie siły demokratyczne".

 

"Pan zmądrzeje" 

 

"Za klasykiem: 25 maja 2020 r. skończył się w polskim sądownictwie komunizm (choć ze złogami będziemy mieli jeszcze do czynienia przez jakiś czas)" - skomentował na Twitterze decyzję prezydenta ws. Sądu Najwyższego Stanisław Karczewski.

 

Czarzasty powiedział, że Karczewski powinien "zająć się złogiem w swoim środowisku" - w tym m.in. Stanisławem Piotrowiczem i Krzysztofem Czabańskim.

 

WIDEO: Włodzimierz Czarzasty w "Graffiti"

  

 

- Panie Karczewski, może pan skorzysta z rady kolegi ministra rolnictwa i wciągu wakacji pojedzie pan razem z nauczycielami - jeżeli nauczyciele tego posłuchają, a wiadomo, że nie, to pewnie sam - i popracuje na roli. Jak pan złapie trochę świeżego powietrza, to pan zmądrzeje - powiedział Czarzasty.

 

Dotychczasowe odcinki "Graffiti" można zobaczyć tutaj.

zdr/ml/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!