Totolotek Puchar Polski. Znamy trzeciego półfinalistę

Polska
PAP/Maciej Kulczyński
Legia Warszawa pokonała Miedź Legnica 2:1

Legia Warszawa we wtorek wieczorem pokonała Miedź Legnica 2:1 i stała się trzecim półfinalistą Totolotek Pucharu Polski. Spotkanie odbyło się przy pustych trybunach. Na "Wojskowych" w półfinale czekają już Cracovia Kraków oraz Lechia Gdańsk.

Na początku marca udało się rozegrać dwa ćwierćfinały, z których obronną ręką wyszły drużyny z PKO BP Ekstraklasy. Broniąca trofeum Lechia Gdańsk pokonała 2:1 Piasta Gliwice, natomiast Cracovia uporała się po dogrywce z pierwszoligowym GKS Tychy (również 2:1).

ZOBACZ: Pierwszy gol w polskiej piłce po przerwie

We wtorek od początku było widać, że Legia przyjechała do Legnicy dyktować warunki. Potwierdzenie tych słów miało miejsce w 17. minucie, gdy Gwilia przyjął piłkę przed polem karnym i technicznym strzałem w kierunku lewego słupka pokonał bramkarza gospodarzy. Gruzin mógł nawet poprawić swój dorobek strzelecki tuż przed gwizdkiem zapraszającym na przerwę, ale zamiast na technikę postawił na siłę i z odległości pięciu metrów uderzył prosto w słupek.

Goście podwyższyli prowadzenie 4 minuty po zmianie stron, gdy do Jose Kante dośrodkował Marko Vesović, i po "piłkarskim bilardzie" pod bramką Miedzi, ostatecznie piłkę wbił do niej Mateusz Cholewiak, zapisując tym samym na swoim koncie drugie trafienie dla Legii. Pierwsze zdobył w doliczonym czasie ligowego meczu z Lechią Gdańsk.

ZOBACZ: Totolotek Puchar Polski: Trzy gole i "czerwień" w Legnicy. Legia awansowała po nerwach w końcówce

"Wojskowi" cały czas prowadzili grę i wypracowali sobie jeszcze kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie potrafili zamienić na gola. Miedź miała z kolei problem, by przedostać się pod bramkę przeciwników taki stan rzeczy zmienił się dopiero w 80. minucie, w której czerwoną kartkę za bezpardonowy faul w środku pola obejrzał Igor Lewczuk. Grę w przewadze osiem minut później wykorzystał Paweł Zieliński, który strzelił gola kontaktowego, ale legioniści nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa.

Miedź nie stała się zatem pierwszym zespołem z Fortuna 1 Ligi w półfinale krajowego pucharu. W środę swoją szansę będzie miała jeszcze PGE FKS Stal Mielec, która w ostatnim już ćwierćfinale podejmie Lecha Poznań.