Niedźwiedzie zniknęły z wybiegu przed warszawskim zoo

Polska
Niedźwiedzie zniknęły z wybiegu przed warszawskim zoo
Google Maps
Od wtorku na warszawskim wybiegu nie ma już niedźwiedzic

Dwie niedźwiedzice zamieszkujące wybieg nieopodal warszawskiego zoo zostały przeniesione do środka ogrodu. Decyzja jest skutkiem ataku pijanego mężczyzny na 37-letnią Sabinę. W ubiegłym tygodniu wtargnął na wybieg i próbował m.in. podtapiać zwierzę. Po tym zdarzeniu zoo zapowiedziało przeniesienie drapieżników.

"Po ostatnim oburzającym incydencie razem z dyrekcją zoo podjęliśmy decyzję o przeniesieniu niedźwiedzi do wnętrza ogrodu. Operację przeprowadzimy w najbliższych dniach" - napisała w sobotę Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa stołecznego urzędu miasta.

 

"Miśki" w nowym domu


Wtorkową noc drapieżniki spędzą już w nowym "domu".

 

 

ZOBACZ: Koniec wybiegu dla niedźwiedzi przy ulicy. Zmiana w warszawskim zoo

 


Siłowanie z Sabiną


Z relacji świadków wynika, że w czwartek, ok. południa mężczyzna znalazł się na wybiegu dla niedźwiedzi brunatnych. Nie wiadomo, czy sforsował barierki umyślnie, czy przypadkowo.


Na nagraniach udostępnionych w internecie widać, jak mężczyzna w pewnym momencie wskakuje do fosy, ratując się przed zbliżającą się niedźwiedzicą, 37-letnią Sabiną. Zwierzę po chwili samo wchodzi do wody. Wywiązuje się szamotanina - mężczyzna podtapia i odpycha zwierzę. Ostatecznie jednak 23-latek musi ratować się ucieczką. Wspina się na znajdującą się na wybiegu skałę i czeka na przyjazd służb.

 

WIDEO: Zaatakował niedźwiedzicę na wybiegu [WIDEO bez dźwięku]

 

 

Wiceminister zawiadamia prokuraturę


23-latek usłyszał zarzuty.

 

ZOBACZ: "Tu nie może być taryfy ulgowej". Wiceminister sprawiedliwości o ataku na niedźwiedzicę


- My tego nie popuścimy, nie może tak być. Dzisiaj rozmawiałem z zastępcą prokuratora generalnego Krzysztofem Sierakiem. Może to jest właśnie symboliczne, że w Dzień Praw Zwierząt ja składam takie zawiadomienie i prokuratura z całą pewnością podejmie działania - zadeklarował w programie "Wydarzenia i Opinie" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

ac/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie