Koniec wybiegu dla niedźwiedzi przy ulicy. Zmiana w warszawskim zoo

Polska
Koniec wybiegu dla niedźwiedzi przy ulicy. Zmiana w warszawskim zoo
Polsat News
Niedźwiedzie nie wracają na wybieg przy ulicy

"Bezpieczeństwo zwierząt w warszawskim zoo jest najważniejsze. Misie na wybieg od ulicy już nie wrócą" - poinformowała na Twitterze Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa urzędu miasta.

"Po ostatnim oburzającym incydencie razem z dyrekcją zoo podjęliśmy decyzję o przeniesieniu niedźwiedzi do wnętrza ogrodu. Operację przeprowadzimy w najbliższych dniach" - napisała Gałecka. 

 

 

Informację tę potwierdziła Anna Karczewska z ogrodu zoologicznego. Podkreśliła, że przeniesienie zwierząt nie jest prostym zadaniem. Wyjaśniła, że nie chodzi tylko o przygotowanie odpowiedniego miejsce dla niedźwiedzi, ale także przeprowadzenie całej operacji. - Niedźwiedź to nie piesek, którego można wziąć pod pachę i przenieść - powiedziała Karczewska.

 

Przeniesienie będzie dla zwierząt stresową sytuacją, tym bardziej, że nie są to młode zwierzęta. Dwie starsze samice trafiły do stołecznego ZOO w 2007 r. ze szkoły cyrkowej w Julinku.

 

WIDEO: zobacz relację reporterki Polsat News

  

 

Decyzja ma związek z incydentem, do jakiego doszło w czwartek przed południem. Pijany mężczyzna wszedł na wybieg dla niedźwiedzi.

 

ZOBACZ: Był pijany, zaatakował niedźwiedzicę. 23-latek może usłyszeć zarzut znęcana się

 

Na nagraniach udostępnionych w internecie widać, jak mężczyzna w pewnym momencie wskakuje do fosy, ratując się przed zbliżającą się niedźwiedzicą, 37-letnią Sabiną. Zwierzę po chwili sama wchodzi do wody. Wywiązuje się szamotanina - mężczyzna podtapia i odpycha zwierzę.

 

Wiceminister zawiadamia prokuraturę

 

23-latek usłyszał zarzuty.

 

- My tego nie popuścimy, nie może tak być. Dzisiaj rozmawiałem z zastępcą prokuratora generalnego Krzysztofem Sierakiem. Może to jest właśnie symboliczne, że w Dzień Praw Zwierząt ja składam takie zawiadomienie i prokuratura z całą pewnością podejmie działania - zadeklarował w programie "Wydarzenia i Opinie" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z wiceministrem

  

 

 

prz/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie