Jaki ma przeprosić Tuska. Chodzi o zdjęcie po meczu

Polska
Jaki ma przeprosić Tuska. Chodzi o zdjęcie po meczu
PAP/Rafał Guz
Po prawie dwóch latach zawarto ugodę

"Patryk Jaki przeprosi Donalda Tuska za użycie jego zdjęcia z pogrzebu śp. Sebastiana Karpiniuka jako ilustracji swoich złośliwości wobec byłego premiera. Publikacja przeprosin nastąpi w ciągu 14 dni - napisał na Twitterze adwokat Roman Giertych, informując o zawartej przez mec. Barbarę Giertych ugodzie w tej sprawie.

W czerwcu 2018 r. na profilu Patryka Jakiego na Facebooku pojawiło się zdjęcie płaczących Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny z podpisem "nasi przegrali z Meksykiem". Miała być to ilustracja do meczu mistrzostw świata, który Niemcy przegrały 0:1.

 


Okazało się, że zdjęcie pochodzi z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, byłego posła Platformy Obywatelskiej, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

 

ZOBACZ: Tusk: myślą wyłącznie o władzy. To oni są klęską żywiołową


Jaki tłumaczył, że zdjęcie zostało wrzucone przez osobę, która administruje jego kontem na Facebooku, a która nie znała kontekstu zdjęcia. Kiedy je zobaczył, kazał je usunąć.


Tusk skierował do sądu w trybie ugodowym wniosek przeciwko Jakiemu - poinformował następnego dnia Giertych. Były premier chciał zapłaty 30 tys. zł na WOŚP za naruszenie dóbr osobistych.

 


- Roman Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem - komentował sprawę wówczas ówczesny wiceminister sprawiedliwości. Jaki ramach przeprosin wysłał też sprzęt na stadion piłkarski im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 

Po prawie dwóch latach zawarto ugodę w tej sprawie.

 

prz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie