Dzień Matki. Politycy złożyli życzenia i pokazali zdjęcia z dzieciństwa

Polska
Dzień Matki. Politycy złożyli życzenia i pokazali zdjęcia z dzieciństwa
YouTube/Andrzej Duda, Facebook/Rafał Trzaskowski
W Dzień Matki politycy wspominają najmłodsze lata życia

- Wszystkim mamom życzę tego co najwspanialsze, jak najmniej trosk, radości z życia oraz zadowolenia z pociech – powiedział prezydent Andrzej Duda z okazji obchodzonego we wtorek Dnia Matki. Życzenia złożyli również m.in. Rafał Trzaskowski, Władysław Kosiniak-Kamysz i Mateusz Morawiecki. Z okazji święta Fundacja Polsat zaprasza do wspólnej zabawy i publikowania laurek od dzieci.

Pochwal się laurką od swoich dzieci lub poproś o rysunek ulubionych kwiatków dla mamy lub napisanie/narysowanie na kartce za co kochają lub dziękują swojej mamie. Fundacja Polsat czeka na zdjęcia i twórczość maluchów. Wystarczy oznaczyć ją na swoich zdjęciach @fundacjapolsat #FundacjaPolsat

 

 

Wideo z okazji Dnia Matki prezydent Andrzej Duda opublikował na YouTubie. Wspominał w nim, jak dużą rolę odegrała w jego życiu mama. - Mimo tego, że to tata teoretycznie poświęcał mi więcej czasu, mama była zawsze taką moją ostoją. W trudnych chwilach wiedziałem zawsze, że będę miał w mojej mamie oparcie i zawsze to oparcie w mojej mamie było. Moja mama jest też osobą niezwykle wierzącą, ona ma sama w sobie takie ogromne oparcie duchowe w wierze, przez to pewnie jest tak bardzo mocna – mówił. 

 

ZOBACZ: "Dziękuję za każdy uścisk dłoni, słowo, gest". Prezydent w 5. rocznicę wyboru

 

Zapewnił, że pomimo trudnych chwil zawsze potrafiła być opoką. - Moja mama jest osobą maleńką ciałem, ale wielką duchem – dodał.

 

WIDEO: Andrzej Duda wspomina dzieciństwo i składa życzenia mamom

 

 

Prezydent: mama jest wielką osobą w moim życiu

 

Prezydent przyznał, że zawsze mógł liczyć na mądrość swojej mamy, co – jak mówił – najbardziej docenił, kiedy był dorosłym człowiekiem. - Mam nadzieję, że mama wie, że syn zawsze o niej pamięta, bo rzeczywiście jest wielką osobą w moim życiu i odegrała w nim ogromną roli – powiedział.

 

Duda wspomniał także o swojej żonie Agacie Kornhauser-Dudzie. Jak mówił, w wypełnianiu funkcji pierwszej damy, kontakt z dziećmi i pomaganie im był dla niej najważniejszy. - Zrozumiałem, jak wspaniałą jest osobą, ile z siebie potrafi dać, także i innym, nie tylko mnie, nie tylko Kindze, bo dla nas była zawsze – zaznaczył.

 

Prezydent złożył wszystkim mamom najlepsze życzenia. - Wszystkim mamom życzę tego co najwspanialsze, jak najmniej trosk, radości z życia oraz zadowolenia z pociech. Drogie mamy, wszystkiego najlepszego – powiedział Andrzej Duda.

 

Dzieciństwo wspominają też kandydaci na prezydenta

 

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta Polski, opublikował na Facebooku swoje zdjęcie z dzieciństwa. Na rękach trzyma go mama Teresa, która zmarła w 2019 r. "Mamo - tęsknię!" - napisał Trzaskowski. 

 

 

Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL i kandydat partii na prezydenta, wspominał, że jego pierwszy słowem było "mama". - A precyzyjnie "Mmmaamamama". Była ze mną zawsze, gdy potrzebowałem jej wsparcia mogłem na nią liczyć. Otaczała i nadal otacza mnie miłością, za która jestem jej bardzo wdzięczny - zapewnił. 

 

ZOBACZ: Żona Kosiniaka-Kamysza napisała do Pierwszej Damy. Jest odpowiedź

 

Dodał, że jego mama, jako dentystka, zawsze "pilnowała porządku, była świetnie zorganizowana". - Dbała o mnie i moje rodzeństwo, a  jednocześnie realizowała się zawodowo. Mamo, bardzo Ci dziękuje za to czego mnie nauczyłaś, co pokazałaś i za całe Twoje ciepło, które mi przekazałaś - mówił Kosiniak-Kamysz. 

 

Władysław Kosiniak-Kamysz razem ze swoją mamą
Władysław Kosiniak-Kamysz razem ze swoją mamą

 

O Dniu Matki pamiętali też Śmiszek i Tusk

 

"Mamo, w Twoje święto po prostu dziękuje Ci za to, że jesteś!" - napisał na Twitterze poseł Krzysztof Śmiszek (Wiosna, klub Lewicy). On także zamieścił wspólną fotografię z matką.

Zdjęciem sprzed lat podzielił się też były premier Donald Tusk. "Moja Mama była jak słońce. I pewnie każde z Was myśli to samo o swojej, nie tylko w Dzień Matki. Sopot, lato 1961" - napisał na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja Mama była jak słońce. I pewnie każde z Was myśli to samo o swojej, nie tylko w Dzień Matki. Sopot, lato 1961.

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

 

Morawiecki dziękuje za nieprzespane noce i stresujące wizyty na wywiadówkach

 

Swój wpis opublikował także premier Mateusz Morawiecki. "Dzień Matki jest szczególną datą nie tylko w kalendarzu, ale przede wszystkim w naszych sercach. Dziś chcę podziękować wszystkim Mamom za cały trud włożony w nasze wychowanie, za nieprzespane noce i stresujące wizyty na wywiadówkach. Drogie Mamy, żyjcie nam sto lat!" - napisał na Facebooku

 

 

"Zawsze o nas drżała"

 

- Mama poświęciła mi i bratu bardzo dużo czasu w dzieciństwie. Kiedy się urodziliśmy wzięła urlop wychowawczy i poświęciła się wychowaniu nas. Kiedy trochę podrośliśmy zabierała nas w góry, chodziliśmy wspólnie po Karkonoszach. Zawsze o nas drżała, bo jako dzieci wchodziliśmy na najwyższe drzewa, ale nigdy nie była nadopiekuńcza - powiedział kandydat Konfederacji na prezydenta RP Krzysztof Bosak. 

 

Krzysztof Bosak

 

 

Przyznał, że mama wspierała ich w pasjach. - Kiedy padł PRL z pracy w przemyśle przeszła do pracy w technikum i często opowiadała nam o nastoletnich uczniach, z którymi pracuje. To była dla mnie i brata dobra szkoła życia. Ponieważ mama jest inżynierem-elektronikiem to w domu zawsze pełno było technicznych książek i sprzętów, różnych części i mierników. To zbudowało we mnie szacunek dla ludzi z technicznym wykształceniem - dodał. 

 

Dzień Matki jest świętem obchodzonym jako wyraz szacunku dla matek. Data obchodów święta jest różna w zależności od kraju. W Polsce święto obchodzone jest 26 maja.

wka/ml/msl/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze