Pielęgniarki ze Śląska tańcząc i śpiewając apelują do pacjentów

Polska
Pielęgniarki ze Śląska tańcząc i śpiewając apelują do pacjentów
MED Holding Szpital Specjalistyczny im. E. Michałowskiego w Katowicach
Pielęgniarki zatrudnione w szpitalu w Katowicach nagrały teledysk

Pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach apelują do pacjentów, by nie okłamywali personelu w związku z objawami zakażenia koronawirusem. Robią to w dość oryginalny sposób.

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach zwrócili się ze szczególnym apelem do pacjentów, prosząc, aby nie zatajali informacji o swoich dolegliwościach zdrowotnych, które mogą mieć związek z zakażeniem koronawirusem.

 

"Bella ciao" w nieco innej wersji

 

"Trudna sytuacja epidemiologiczna panująca na Śląsku powoduje, że personel medyczny naszego szpitala nieustannie pracuje w podważonym rygorze sanitarnym. Nieustannie apelujemy do wszystkich, którzy potrzebują pomocy naszych specjalistów, aby uważnie obserwowali, czy nie występują u nich objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem" - możemy przeczytać.

 

ZOBACZ: #NieKłamMedyka. Ratownicy apelują do pacjentów

 

Aby apel ten mocniej wybrzmiał, pielęgniarki zatrudnione w placówce nagrały teledysk. Do znanej włoskiej ludowej piosenki "Bella ciao" z serialu "La Casa de Papel" napisały słowa i zatańczyły w rytm utworu.

 

 

"Gdy wzywasz pomoc lub tu przychodzisz, nie kłam nas. Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze. (...) A gdy zawiedziesz, gdy nas okłamiesz, zarazisz nas, nie pomożemy wtedy nikomu, gdy w kwarantannie zamkną nas" - śpiewają.

 

Internautom bardzo spodobała się taka aranżacja. "Brawo dla Was i dla Waszej kreatywności. Czekamy na występ także lekarzy" - napisała jedna z komentujących. 

emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie