Protest przedsiębiorców. Paweł T. usłyszał zarzuty

Polska
Protest przedsiębiorców. Paweł T. usłyszał zarzuty
PAP/Radek Pietruszka
Paweł T. jest jednym z kandydatów na prezydenta

Inicjator protestu przedsiębiorców, kandydat na prezydenta Paweł T. usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Informację o zatrzymaniu Pawła T. podano w sobotę na Twitterze Policji Warszawskiej. "Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł T." - napisano.

 

Zatrzymanie "legalne i zasadne"

 

W niedzielę odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dotyczące zażalenia Pawła T. na jego zatrzymanie. - Sąd uznał, że było ono legalne, zasadne i prawidłowe - mówił rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

- O zatrzymaniu poinformowaliśmy zarówno prokuraturę, jak i adwokata na żądanie. Po zatrzymaniu kontynuowaliśmy czynności związane m.in. z zażaleniem - powiedział Marczak. Dodał, że czynności wobec T. są prowadzone w trybie przyspieszonym, a zatem policja ma na nie 48 godzin.

 

Jak poinformował rzecznik KSP w poniedziałek Paweł T. usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie