"Trzeba powiedzieć przepraszam". Dworczyk o wizycie premiera w restauracji

Polska
"Trzeba powiedzieć przepraszam". Dworczyk o wizycie premiera w restauracji
Polsat News
Minister Michał Dworczyk, szef KPRM

- Czasami zdarzają się błędy, o tym mówił dzisiaj rzecznik rządu pan minister Müller. Trzeba powiedzieć w takiej sytuacji przepraszam, bo jeżeli zdarzy się błąd, to za ten błąd trzeba przeprosić - mówił w "Gościu Wydarzeń" minister Dworczyk pytany, czy ktoś z otoczenia premiera odpowie za to, że szef rządu nie zachował odpowiednich odległości podczas wizyty w restauracji.

"»Dzięki Tarczy możemy tutaj siedzieć i patrzeć spokojnie w przyszłość« - usłyszałem od właścicieli restauracji. Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastuktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji" - napisał na swoim Twitterze premier Morawiecki. Do wpisu dołączono zdjęcia, na którym szef rządu siedzi przy stoliku z trzema osobami, w bliskiej odległości, bez maseczek. 

 

 
- Tak jak wcześniej było to już wyjaśniane przez odpowiednie służby, te pewne odległości są zalecane, ale nie są nakazywane i w taki sposób do tego oczywiście podeszliśmy - mówił później premier pytany o tę sytuację. 
 
"Taka sytuacja nie powtórzy się"
 

- Czasami zdarzają się błędy, o tym mówił dzisiaj rzecznik rządu pan minister Müller. Trzeba powiedzieć w takiej sytuacji "przepraszam", bo jeżeli zdarzy się błąd, to za ten błąd trzeba przeprosić, bo rzeczywiście było pewne zaniedbanie - powiedział Dworczyk pytany przez Bogdana Rymanowskiego, czy za tę sytuację "poleci jakaś głowa" z otoczenia premiera

 

ZOBACZ: "Odległości są zalecane, ale nie są nakazywane". Premier o swojej wizycie w restauracji

 

Jak dodał, "przedstawiciele władzy są tak samo traktowani, jak przeciętny Kowalski".

 

- My wewnątrz Kancelarii, bo to my zapewniamy obsługę pana premiera, wyciągniemy z tego wnioski. Mogę powtórzyć słowo "przepraszam" - powiedział. - Jestem pewny, że taka sytuacja nie powtórzy się - dodał. 

 

- Wprowadzając różnego rodzaju obostrzenia związane z pandemią staraliśmy się formułować przepisy w taki sposób, żeby one były jasne i zrozumiałe. Oczywiście zdarzały się sytuacje, gdzie takie wątpliwości się pojawiały. Dobrze, że mamy ten najtrudniejszy czas epidemii za sobą. Teraz następują kolejne etapy odmrażania życia gospodarczo-społecznego. Jutro premier Mateusz Morawiecki, najdalej w środę, poinformuje o szczegółach kolejnego - czwartego etapu odmrażania gospodarki - dodał.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z Michałem Dworczykiem

  

 

"Jestem oburzony"

 

Bogdan Rymanowski zapytał również swojego gościa o wybór I Prezesa Sądu Najwyższego, którym została sędzia Małgorzata Manowska, mimo, że to nie ona, a Włodzimierz Wróbel zdobył w sobotę więcej głosów podczas Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego.

 

ZOBACZ: Nowa I Prezes Sądu Najwyższego. Kim jest Małgorzata Manowska?

 

- Uważam, że dobrze, że Sąd Najwyższy będzie miał I Prezesa wybranego w sposób zgodny z Konstytucją, z przepisami, które się znajdują w ustawach. Jestem oburzony absolutnie próbą kwestionowania tego wyboru przez niektórych nieopowiedzianych polityków Platformy Obywatelskiej - powiedział Dworczyk. 

 

- W moim przekonaniu to jest wyraz takiego braku poszanowania nie tylko dla dla prawa, ale również instytucji Państwa, bo podważanie zaufania społecznego do tak ważnej instytucji jak Sad Najwyższy po prostu jest nieodpowiedzialne. I politycy w imię swoich jakichś partykularnych interesików nie powinni takich działań prowadzić. Tym bardziej jest to oburzające, że bierze w tym udział m.in. lider Platformy Obywatelskiej, pan przewodniczący Borys Budka - dodał. 

 

Wcześniejsze odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć tutaj. 

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie