Lenz: PiS kradnie i kropka. Kanthak odpowiedział

Polska
Lenz: PiS kradnie i kropka. Kanthak odpowiedział
Polsat News
"PiS kradnie i kropka" - powiedział w "Debacie Dnia" Tomasz Lenz

- Delikatnie rzecz biorąc, jest mi przykro mi smutno, że PiS kradnie w czasie koronawirusa - powiedział w programie "Debata Dnia" poseł PO Tomasz Lenz. - To jest odpowiedzialność karna - odpowiedział Jan Kanthak z Solidarnej Polski.

Goście Grzegorza Jankowskiego rozmawiali o zarzutach, jakie są formułowane przez opozycję w stosunku do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
 
- Sytuacja jest dmuchana przez opozycję i tylko mogę wyrazić swój smutek i żal, że próbujecie destabilizować i zajmować się sprawami nieistotnymi, kiedy rząd walczy z kryzysem gospodarczym - mówił Jan Kanthak.
 
 
- Pan mówił, że panu przykro i smutno, że opozycja wytyka PiS i ministrom to co się dzieje w okresie koronawirusa. A mi jest, delikatnie rzecz biorąc, przykro i smutno, że kradniecie w okresie koronawirusa - stwierdził poseł PO Tomasz Lenz. - To jest odpowiedzialność karna - odpowiedział mu Kanthak.
 
Dopytywany przez prowadzącego, co PiS kradnie, Lenz odpowiedział: "kradną pieniądze przeznaczone dla polskich obywateli, chorych ludzi, w szpitalach". - Jeśli się mówi, że ktoś zarobił parę milionów złotych na interesie ściągania maseczek z Chin, to to jest złodziejstwo - mówił Lenz. - Jeśli będzie rozprawa w sądzie, to bardzo chętnie będę jako świadek pomocniczy i zabiorę w tej sprawie głos. Kradniecie i kropka. PiS kradnie - podkreślił poseł PO.
 
WIDEO: zobacz rozmowę w programie "Debata Dnia"
  
 
 
- Mówiąc o kradzeniu pan poseł nie naraża się na bycie świadkiem, tylko oskarżonym. Taka porada prawna - odpowiedział Kanthak. - Na pana miejscu najpierw zająłbym się swoim środowiskiem. Chociażby byłym wiceministrem zdrowia Sławomirem Neumannem, który jest oskarżony przez prokuraturę o to, że załatwiał finansowanie dla prywatnej kliniki. I przypominam, że Neumann też próbował dostarczyć maseczki od znajomego dostawcy - dodał poseł Solidarnej Polski.
pgo/prz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie