Możliwe burze z gradem. Ostrzeżenie dla połowy Polski

Polska
Możliwe burze z gradem. Ostrzeżenie dla połowy Polski
Pixabay.com/Hans/Zdj. ilustracyjne
Ostrzeżenia przed burzami z gradem dla połowy Polski

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w niedzielę przed burzami z gradem, które mogą wystąpić na zachodzie i w centrum kraju. Zaleca, by w czasie burzy unikać otwartych przestrzeni i nie chronić się pod drzewami.

"Dziś na zachodzie i w centrum Polski możliwe burze z gradem. Wiatr w porywach do 75 km/h. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa: unikaj otwartych przestrzeni, nie chowaj się pod drzewami" - ostrzegło w niedzielę na Twitterze RCB.

 

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i dla zachodniej, a także dla centralnej części woj. łódzkiego i północno-zachodnich skrawków woj. małopolskiego.

 

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

 

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie