Zwabił 13-latkę przez internet i wykorzystywał seksualnie. Obiecywał jej wspólne życie

Polska
Zwabił 13-latkę przez internet i wykorzystywał seksualnie. Obiecywał jej wspólne życie
Policja

Mężczyzna poznał 13-latkę przez internet, a następnie uwiódł dziewczynkę i wykorzystywał ją seksualnie. Wcześniej wysyłał jej swoje nagie zdjęcia. 39-latek został zatrzymany przez policję, grozi mu do 12 lat więzienia.

Zatrzymany to 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Na trop podejrzewanego o pedofilię wpadli policjanci z wydziału zajmującego się cyberprzestępczością w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

Mężczyzna w połowie ubiegłego roku nawiązał kontakt z małoletnią mieszkanką Pomorza w internecie. Przez komunikator wysyłał dziewczynce swoje nagie zdjęcia.

 

ZOBACZ: Komisja ds. pedofilii. Premier powołał kolejnego członka

 

Obiecując m.in. wspólne życie, uwiódł ją i zachęcił do wspólnych spotkań, podczas których dochodziło do do molestowania i stosunków seksualnych. Ich znajomość trwała do grudnia ubiegłego roku.

 

- Na początku tego tygodnia policjanci zatrzymali mężczyznę w województwie mazowieckim. Zatrzymali go w domu. Nie spodziewał się ujęcia - powiedział w piątek Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

39-latek usłyszał zarzuty związane z przestępstwami pedofilskimi. W czwartek decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.


Policja podkreśla, że sprawa nie jest zakończona, śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań. Aresztowanemu grozi do 12 lat więzienia.

ms/hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie