"Odmrażanie" urzędów. Będzie można załatwić sprawy na miejscu

Polska
"Odmrażanie" urzędów. Będzie można załatwić sprawy na miejscu
Pixabay/Free-Photos
Jedna osoba na jedno stanowisko obsługi - nowe wymogi sanitarne w urzędach

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego z 16 maja br., od poniedziałku urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli - przekazało MSWiA.

- Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli w tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem - wyjaśnił wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

 

ZOBACZ: Przedłużony zakaz lotów? Jest projekt ministerstwa

 

Resort poinformował przy tym, że w każdym urzędzie, przy zachowaniu wymogów sanitarnych, będzie możliwość osobistego załatwiania spraw. "Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów)" - czytamy w komunikacie MSWiA.

 

Zmiany te są powiązane z uchyleniem przepisów wstrzymujących bieg terminów administracyjnych, które zaczną biec ponownie od 25 maja 2020 roku. 

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie