Kraków ma sposób na bezpieczny piknik. Miasto maluje kwadraty na trawie

Polska
Kraków ma sposób na bezpieczny piknik. Miasto maluje kwadraty na trawie
Wikipedia/fot. Jorge Lascar
Piknik w czasach koronawirusa. Kraków maluje kwadraty... na trawie.

"Piknikowanie w zieleni? Jak najbardziej! Jednak z zachowaniem dystansu społecznego" - podkreślają władze Krakowa. Miasto maluje na trawie kwadraty między innymi w parku Jordana. Mają za zadanie pomóc mieszkańcom w określeniu bezpiecznej przestrzeni podczas odpoczynku na świeżym powietrzu.

Miasto chce pokazać w ten sposób, że wypoczynek w parkach jest możliwy. Trzeba jednak zachować środki bezpieczeństwa, bo epidemia koronawirusa nie skończyła się.

 

"Zapominamy, że w parkach czy na bulwarach nadal obowiązują obostrzenia związane z koronawirusem. Bądźmy bezpieczni i czujmy się bezpiecznie. Tylko tyle. Rozłóż koc i piknikuj bezpiecznie w zieleni" - zaznaczył Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Jak dodał, "podobne działania podjęto w Kopenhadze i Nowym Jorku".

 

 

Pomysł ma zachęcić mieszkańców Krakowa do piknikowania, powrotu do parków i innych terenów zielonych. W najbliższych dniach kwadraty mają się pojawić w okolicy Bulwarów Wiślanych, w pobliżu pomnika psa Dżoka, a nawet pod samym Wawelem.

Piotr Kempf podkreślił, że Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie będzie starał się pokazywać w różnych lokalizacjach to, że cały czas obowiązuje dystans społeczny oraz inne ograniczenia, które chronią nas przed koronawirusem.

ms/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!