Zakończenie roku szkolnego. Rzecznik rządu powiedział, kiedy mogą wrócić zajęcia

Polska
Zakończenie roku szkolnego. Rzecznik rządu powiedział, kiedy mogą wrócić zajęcia
Polsat News
Rzecznik rządu powiedział, że w sprawie otwarcia szkół nie zapadły jeszcze żadne decyzje

Od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek formuła dobrowolnego wysyłania dzieci do placówek opiekuńczych wydaje się formułą najbardziej optymalną - podkreślił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller pytany był w radiowej Jedynce, czy powinno się posyłać dzieci do placówek oświatowych. Jak podkreślił, decyzja w tej sprawie należy do rodziców. Wyjaśnił, że możliwość pozostawienia dzieci pod opieką jest m.in. dlatego, że wiele osób chce wrócić do pracy.

 

- Wybór należy do rodziców, czy posłać dziecko do przedszkola, żłobka czy szkoły podstawowej - powiedział. 

 

ZOBACZ: Wracają zajęcia w szkołach podstawowych. Ministerstwo podało wytyczne

 

Rzecznik rządu przyznał, że obecna sytuacja w szkołach, w tym nauczanie online, to wyzwanie, przed którym stoi wiele państw w Europie i na świecie.

 

- Wiemy doskonale, że to nie będzie w pełni realizowany program tak, jak byłoby to, gdyby szkoły funkcjonowały na pełnych obrotach - dodał.

 

"Obecna formuła wydaję się najbardziej optymalną"

 

- Natomiast to jest okres przejściowy i do końca roku szkolnego najprawdopodobniej w ten sposób to może wyglądać, a od przyszłego roku szkolnego już wszystko powinno wrócić, miejmy nadzieję, do normalności. Może jeszcze w tym roku szkolnym, aczkolwiek ta formuła, która jest w tej chwili, czyli dobrowolnego wysyłania dzieci do szkół, placówek opiekuńczych, wydaje się formułą najbardziej optymalną - powiedział Müller.

 

ZOBACZ: 32 proc. dzieci brakuje sprzętu do nauki online, 7 proc. nie ma go wcale

 

Dopytywany, czy w sprawie otwarcia szkół zapadły już jakieś decyzje, rzecznik rządu zaprzeczył. Zwrócił też uwagę, że w szkołach niedługo będą się odbywały egzaminy, a w takich okresach zajęcia zawsze prowadzone były w inny sposób niż na co dzień.

 

Poza kilkoma wyjątkami do 7 czerwca zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone, kontynuowana ma być nauka zdalna. 8 czerwca zaczynają się matury, a 16 czerwca - egzamin ósmoklasisty.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie