Wybory prezydenckie. Którego kandydata poprze Wałęsa?

Polska
Wybory prezydenckie. Którego kandydata poprze Wałęsa?
Polsat News
Były prezydent Lech Wałęsa

Były prezydent RP Lech Wałęsa powiedział, że myśli o poparciu w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, choć decyzji jeszcze nie podjął. - Mimo, że nie wszystko mi się podoba, będę popierać Platformę (Obywatelską) - wyjaśnił.

Pytany przez rosyjską agencję TASS o to, kogo popiera na przyszłych wyborach w Polsce, Wałęsa odparł: "dokładnie jeszcze nie zdecydowałem". Dodał następnie: "myślę jednak o poparciu Rafała Trzaskowskiego".

 

"Zbyt małe, by poradzić sobie z całym krajem"

 

- Do rządzenia krajem trzeba mieć dość dużo przygotowanych ludzi. Tylko Platforma ma wystarczające zasoby do rządzenia państwem - ocenił były prezydent w wywiadzie, opublikowanym przez rosyjską agencję we wtorek.

 

ZOBACZ: Trzaskowski: dziś prezydent zachowuje się jak niemy świadek wydarzeń

 

Wyraził ocenę, że "inne partie również są dobre", jednak - jego zdaniem - "są zbyt małe, by poradzić sobie z całym krajem".

 

"Będę popierać Platformę"

 

- Mimo, że nie wszystko mi się podoba, będę popierać Platformę i tę grupę, dlatego, że mogą oni rządzić państwem - zapowiedział Wałęsa.

 

W wywiadzie były prezydent komentował obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, podkreślając potrzebę rozwiązywania problemów globalnych, m.in. ekologicznych. Mówił także o relacjach polsko-rosyjskich, w tym o sporach dotyczących historii najnowszej i kwestii gazu. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie