Z nożem groził księżom, wcześniej zakłócał msze. Trafił do aresztu

Polska
Z nożem groził księżom, wcześniej zakłócał msze. Trafił do aresztu
Pixabay/kollynlund
Mężczyzna miał grozić dwóm księżom pozbawieniem życia, zażądał pieniędzy

Tymczasowy, trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec mężczyzny, który próbował dokonać rozboju na plebanii w Miechowie (Małopolskie), a wcześniej trzykrotnie zakłócał przebieg mszy - znieważał księdza i wiernych. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę funkcjonariusze z Miechowa na gorącym uczynku zatrzymali na terenie tamtejszej plebanii młodego mężczyznę. - Mężczyzna wszedł z nożem w ręku na teren plebani w Miechowie i grożąc dwóm księżom pozbawieniem życia, zażądał pieniędzy. Był agresywny, wymachując ostrym narzędziem niszczył panele na ścianie. Interwencję zgłosiła będąca na miejscu kobieta - wyjaśnił rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

ZOBACZ: Wybite witraże i napis krwią na drzwiach kościoła. Atak na parafię św. Maksymiliana Kolbe w Koninie

 

Według ustaleń ten sam mężczyzna wcześniej trzykrotnie zakłócał przebieg mszy świętej w bazylice Grobu Bożego w Miechowie - głośno znieważał zarówno księdza jak i wiernych.

 

Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty usiłowania rozboju i złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktów religijnych. Sąd Rejonowy w Miechowie na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Później sąd zdecyduje o ostatecznej karze. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie