Wybuch butli z gazem w Płońsku. Ranna jedna osoba

Polska
Wybuch butli z gazem w Płońsku. Ranna jedna osoba
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie
Zniszczenia objęły głownie ściany działowe mieszkania, okno oraz część elewacji budynku

Osoba ranna w wybuchu butli z gazem ma poparzenia trzeciego stopnia; obecnie czekamy na nadzór budowlany, który oceni powstałe zniszczenia - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. Dodał, że zniszczeniu uległy głownie ściany działowe w mieszkaniu.

Do wybuchu w mieszkaniu na pierwszym piętrze dwupiętrowego bloku przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku (Mazowieckie) doszło ok. godz. 6.30. Jak informuje straż pożarna, w wybuchu ranna została jedna osoba, która w chwili eksplozji przebywała w mieszkaniu; ma poparzenia trzeciego stopnia. Dziewięć kolejnych osób zostało ewakuowanych.

 

ZOBACZ: Wybuch gazu w bloku pod Moskwą. Liczba zabitych wzrosła do trzech

 

Jak informuje rzecznik mazowieckiej PSP, na miejscu w dalszym ciągu przebywają strażacy, którzy m.in. zabezpieczają budynek. - Ze wstępnych informacji wynika, że uszkodzenia nie zagrażają budynkowi. Czekamy na inspektorów nadzoru budowlanego, żeby oszacowali zniszczenia, prawdopodobnie za kilka godzin ewakuowani wrócą do swoich mieszkań - przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski.

 

 

Wcześniej strażacy informowali o tym, że zagrożenia mogą zagrażać konstrukcji budynku; według obecnych ustaleń nie są one poważne. Zniszczenia objęły głownie ściany działowe mieszkania, okno oraz część elewacji.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie