Sprzedaż skrzynek pocztowych wzrosła 8-krotnie. Za jej brak grozi nawet 10 tys. zł kary

Biznes
Sprzedaż skrzynek pocztowych wzrosła 8-krotnie. Za jej brak grozi nawet 10 tys. zł kary
Wikimedia/fot.Henryk Borawski
Sprzedaż skrzynek pocztowych wzrosła 8-krotnie. Za jej brak grozi nawet 10 tys. zł kary

"W kwietniu br. aż ośmiokrotnie wzrosła sprzedaż skrzynek pocztowych w porównaniu do kwietnia 2019 roku. Od 22 kwietnia listy polecone mogą być w związku z epidemią doręczane bezpośrednio do skrzynek pocztowych, a nie do rąk adresata" - informuje Poczta Polska. Udogodnienie zostało wprowadzone z ze względu na bezpieczeństwo pocztowców oraz klientów.

Na decyzję zakupu mogły wpłynąć także zapowiedzi ws. majowych wyborów prezydenckich, do których miało dojść za pomocą głosowania korespondencyjnego.

 

Przedstawione dane świadczą również o tym jak wiele odbiorców przesyłek w Polsce nie posiadało do tej pory skrzynek pocztowych.

 

"Warunkiem otrzymania przesyłki do skrzynki jest umieszczenie jej w miejscu dostępnym dla listonosza, zgodnie z prawem pocztowym" - podkreśla Poczta Polska.

 

 

Jeśli chodzi o budynek jednorodzinny, skrzynka pocztowa powinna być umieszczona przed drzwiami wejściowymi lub w ogólnie dostępnej części nieruchomości. W wielorodzinnym bloku (o wyodrębnionych co najmniej 3 lokalach) obowiązek ten polega na umieszczeniu zespołu skrzynek w ogólnie dostępnej części bloku.

 

Kara nawet do 10 tys. zł

 

Za brak skrzynki grozi kara. Zgodnie z prawem pocztowym jej wysokość wynosi od 50 zł do 10 tys. zł.

 

ZOBACZ: 99-latek zebrał miliony na walkę z koronawirusem. Poczta upamiętni 100. urodziny weterana

 

Dodatkowo poza wzrostem sprzedaży skrzynek, "dużym zainteresowaniem klientów placówek cieszą się maseczki ochronne wielorazowego użytku. W ciągu ostatniego miesiąca Poczta Polska sprzedała kilkadziesiąt tysięcy tych produktów polskiej produkcji".

 

ms/ml/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze