"Nie podpisujemy się pod tymi działaniami". Patryk Jaki o radiowej Trójce

Polska
"Nie podpisujemy się pod tymi działaniami". Patryk Jaki o radiowej Trójce
Polsat News
Patryk Jaki w "Graffiti"

- Ten błąd powinien zostać szybko naprawiony (...) Trzeba się dowiedzieć kto to zrobił i być może wyciągnąć jakieś wnioski personalne - powiedział w "Graffiti" europoseł PiS Patryk Jaki pytany o głośną sprawę usunięcia piosenki Kazika Staszewskiego z listy przebojów radiowej Trójki. Jak podkreślił Jaki, jego formacja polityczna nie podpisuje się pod tego typu działaniami.

Sprawa dotyczy zamieszaniem wokół piosenki Kazika Staszewskiego - "Twój ból jest lepszy niż mój".  Utwór nawiązuje do wizyty 10 kwietnia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (pomimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa). Piosenka ta w piątek znalazła się na pierwszym miejscu cotygodniowej Listy Przebojów Trójki, ale informacja o tym - jak podały media - została zdjęta ze strony listy.

 

W wyniku tego zajścia z pracy w radiu zrezygnowało szereg dziennikarzy, w tym Marek Niedźwiecki.

 

Patryk Jaki podkreślił w "Graffiti", że zamieszanie wokół Trójki jest "niepotrzebne". Jak ocenił, wynika ono najpewniej z "nadgorliwości i błędu jednego człowieka".

 

- Nasza formacja pod takimi działaniami w Trójce się nie podpisuje - powiedział.

 

ZOBACZ: "Głosowanie, które prowadził Niedźwiecki zostało zmanipulowane i sfałszowane"

 

"Ta sprawa nam nie pomaga"

 

Jak ocenił, ten błąd powinien zostać szybko naprawiony. - Pomimo, iż u źródeł tej piosenki tkwi błąd, który został rozpętany przez PO i część liberalnych mediów, według których prezes Jarosław Kaczyński złamał prawo ws. wjazdu na cmentarz - dodał.

 

- Trzeba się dowiedzieć, kto to zrobił i być może wyciągnąć jakieś wnioski personalne - powiedział.

 

Jak podkreślił, sprawa wokół Trójki nie pomaga jego formacji politycznej. - Teraz musimy przejść do ofensywy, szczególnie programowej, bo Zjednoczona Prawica jest najsilniejsza tam, gdzie jest clou polityki, czyli w realizacji obietnic wyborczych - dodał.

 

WIDEO: Patryk Jaki w "Graffiti"

  

 

"Komorowski też wygrał w Warszawie"

 

Jaki był również pytany o wybory prezydenckie, w których nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej został Rafał Trzaskowski. W 2018 roku Jaki przegrał z nim walkę o fotel prezydenta Warszawy.

 

- Nikogo nie wolno lekceważyć, ale przypomnijmy fakty - mówił Jaki. Jak dodał, w 2018 roku Trzaskowski wygrał w Warszawie, ale w całej Polsce w wyborach samorządowych triumfował PiS.

 

ZOBACZ TEŻ: Rywal Hołowni czy Dudy? Zaremba o kandydaturze Trzaskowskiego

 

- Bronisław Komorowski również zdecydowanie wygrał w Warszawie mimo swojej serii wpadek, zjazdów sondażowych itd. - podkreślił europoseł PiS.

 

Jak dodał, Rafał Trzaskowski ma "bardzo bogatą hipotekę, ciężko wskazać jakikolwiek sukces w Warszawie". - Wycofał się z największej liczby obietnic. Na 65 obietnic, prawie 50 zostało złamanych, niekontynuowanych. Nie znam drugiego takiego polityka w Polsce - powiedział.

 

Jak stwierdził, żadnego słowa Trzaskowskiego "nie można traktować poważnie".

 

Dotychczasowe odcinki "Graffiti" można zobaczyć tutaj.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie