Nie żyje Andrzej Bizoń. Były Mister Polski miał 44 lata

Polska
Nie żyje Andrzej Bizoń. Były Mister Polski miał 44 lata
Pixabay/Facebook/Mister Polski
Andrzej Bizoń miał 44 lata

Zmarł Andrzej Bizoń - były mister Polski (2000r.), model i aktor. O jego śmierci w mediach społecznościowych poinformował przyjaciel, Mariusz Połeć. "W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem" - napisał. Bizoń chorował na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Miał 44 lata.

W pożegnalnym wpisie przyjaciele Bizonia napisali, że mężczyzna bardzo cierpiał, a bezpośrednią przyczyną jego śmierci było "uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK".

 

Jeździł na wózku

 

Jak podaje portal wp.pl, Bizoń od 10 lat cierpiał na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, a przez ostatnich siedem lat jeździł na wózku inwalidzkim. Tracił również wzrok. 

 

ZOBACZ: Zmarł Henryk Jaskuła. Jako pierwszy Polak samotnie opłynął Ziemię

 

"W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem - Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających" - napisano w pożegnaniu.

 

 

 

Mister Polski 2000

 

"Jeśli przez ostatnie lata, nosiłeś się z myślą odwiedzenia Andrzeja, i z różnych przyczyn się to nie udało, to teraz nadarza się ku temu dobra okazja. O szczegółach dot. pogrzebu, poinformujemy wraz z rodziną wkrótce." - napisał Połeć. W poście umieścił również wideo, na którym Bizoń po raz ostatni tańczy. 

 

 

ZOBACZ: Zmarł legendarny zawodnik i trener judo Ryszard Zieniawa

 

Bizoń w roku 2000 zdobył tytuł Mistera Polski. Mężczyzna zagrał również w filmie "Pogoda na jutro",  i serialach- "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście", a także "Na Wspólnej".

pgo/prz/ polsatnews.pl, gwiazdy.wp.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie