Hirek Wrona odchodzi z radiowej Trójki

Kultura
Hirek Wrona odchodzi z radiowej Trójki
Facebook/ Hirek Wrona
Hirek Wrona jest kolejnym dziennikarzem, który zdecydował się odejść z radiowej Trójki w ostatnim czasie

Hirek Wrona, dziennikarz od wielu lat związany z Trójką, postanowił rozstać się z rozgłośnią. Poinformował o tym w mediach społecznościowych. W sobotę wypowiedzenie złożył Marek Niedźwiecki.

"Dziś napisałem list mailowy do dyrektora Trójki, w którym poinformowałem go o moim odejściu ze stacji. Być może pozwoli mi pożegnać się ze słuchaczami w środę w audycji Do Południa. Jednak nie mam tej pewności. Kończy się mój piękny sen" - poinformował Wrona.

 

Utwór Kazika

 

W sobotę z dotychczasową posadą pożegnał się Marek Niedźwiecki.

 

Jego decyzja wiąże się z zamieszaniem wokół piosenki Kazika Staszewskiego - "Twój ból jest lepszy niż mój".  Utwór nawiązuje do wizyty 10 kwietnia br. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (pomimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających groby z powodu epidemii koronawirusa). Piosenka ta w piątek znalazła się na pierwszym miejscu cotygodniowej Listy Przebojów Trójki, ale informacja o tym - jak podały media - została zdjęta ze strony listy.

 

ZOBACZ: Piosenka Kazika wygrała listę Trójki, notowanie zniknęło. Jest komentarz radia

 

"W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - napisał w oświadczeniu Niedźwiecki.

 

Z Trójką związany od ponad 30 lat

 

Hirek Wrona z Trójką związany był - z przerwami - od 1985 roku. Jest dziennikarzem telewizyjnym, radiowym, DJ, a także producentem. Od jesieni 2018 współpracuje również z Redakcją Sportową Telewizji Polsat, w której opowiada o muzyce w piłce nożnej.

 

Fala rezygnacji

 

Z kolei w marcu, po 55 latach, z rozgłośnią rozstał się Wojciech Mann.

 

- Postanowiłem, że to ja podejmę tę decyzję, a nie ktoś za mnie - powiedział "Gazecie Wyborczej".

 

ZOBACZ: Wojciech Mann odchodzi z Radiowej Trójki. Po 55 latach

 

Był to gest solidarności wobec Anny Gacek, dziennikarki muzycznej, która została zwolniona po 19 latach pracy w Programie Trzecim.

ac/ kultura.onet.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie