Najstarsza w Polsce pacjentka z COVID-19 wkrótce opuści szpital

Polska
Najstarsza w Polsce pacjentka z COVID-19 wkrótce opuści szpital
PAP/Leszek Szymański
Po pierwszym, negatywnym teście, lekarze przygotowują 103-latkę do wypisu

Po pierwszym, negatywnym wyniku testu, najstarsza w Polsce, 103 letnia pacjentka szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu, u której stwierdzono obecność koronawirusa, przygotowuje się na opuszczenie szpitala.

103 letnia mieszkanka Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach została przywieziona do szpitala monoprofilowego 20 kwietnia.

 

Łagodny przebieg choroby

 

Według lekarzy, przeszła zakażenie w sposób wyjątkowo łagodny. Po pierwszym, negatywnym teście, lekarze przygotowują ją do wypisu.

 

- Na razie nie ma żadnych problemów i stan pacjentki można określić jako bardzo dobry. Pierwszy test na obecność koronawirusa był negatywny, ale zgodnie z procedurami czekamy na wyniki drugiego testu, który powinniśmy otrzymać na początku tygodnia. Jeżeli będzie po raz drugi negatywny, pacjentka będzie mogła opuścić nasz szpital - powiedział w sobotę Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu.

 

100-letni ozdrowieniec z Warszawy

 

Dane Ministerstwa Zdrowia mówią o prawie 7,2 tys. osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem. Do tej pory najstarszym pacjentem, który wyzdrowiał, był pan Stanisław. Szpital w Warszawie opuścił 28 kwietnia.

 

ZOBACZ: 106-latka pokonała Covid-19. "Jest naszą najstarszą pacjentką"

 

- Pacjent został przyjęty na oddział na taką ogólną terapię wspomagającą - mówił w rozmowie z Polsat News dr Zbigniew Król z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, gdzie pan Stanisław dochodził do zdrowia otoczony najlepszą - jak twierdzą jego opiekunowie - opieką.

 

Pan Stanisław w czasie drugiej wojny światowej walczył jako partyzant, później - z ogniem - jako strażak. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie