Miał molestować dzieci znajomych. Twierdzi, że to "tylko zabawa"

Polska
Miał molestować dzieci znajomych. Twierdzi, że to "tylko zabawa"
KMP Chełm
Zatrzymany 58-latek to mieszkaniec powiatu łęczyńskiego

58-latek został zatrzymany pod zarzutem molestowania dwóch dziewczynek. Mężczyzna pomagał rodzinie przy remoncie i właśnie wtedy miał skrzywdzić dzieci. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu chełmskiego (Lubelskie).

- 58-latek od końca kwietnia do początku maja pracował dorywczo u znjaomych przy remoncie. Został doprowadzony już do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty - informuje w rozmowie z polsatnews.pl podkom. Ewa Czyż, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

 

ZOBACZ: Dwukrotny mistrz świata w judo aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej na nastolatkę

 

Sprawę zgłosiła matka jednej z dziewczynek w miniony poniedziałek. Z ustaleń policji wynika, że 58-latek to mieszkaniec powiatu łęczyńskiego. Pomagał dorywczo w pracach remontowych. Podejrzany miał doprowadzić dwie dziewczynki w wieku poniżej 15. roku życia do innej czynności seksualnej.

 

Tymczasowy areszt

 

W czwartek 58-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. - Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Twierdził, że jego relacja z dziećmi polegała na zabawie - mówi polsatnews.pl Lech Wieczerza, Prokurator Rejonowy w Chełmie.

 

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec 58-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Podejrzany trafił do zakładu karnego. Tam spędzi najbliższe trzy miesiące.

 

ZOBACZ: Ofiara księdza pedofila domaga się od diecezji toruńskiej 1 mln zł. Ruszył proces

 

W obecności psychologa odbyło się również przesłuchanie dziewczynek. Śledczy nie ujawniają innych szczegółów sprawy, ze względu na dobro pokrzywdzonych.

 

Za doprowadzenie małoletnich poniżej lat 15 do poddania się innej czynności seksualnej grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

ms/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie