Dwukrotny mistrz świata w judo aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej na nastolatkę

Świat
Dwukrotny mistrz świata w judo aresztowany pod zarzutem napaści seksualnej na nastolatkę
pixabay
W przeszłości słynny judoka miał problemy z prawem.

Wicemistrz olimpijski z Pekinu oraz dwukrotny mistrz świata w judo Wang Ki-Chun został aresztowany w Korei Południowej pod zarzutem napaści seksualnej na nastolatkę – poinformowały tamtejsze media.

Skargę na utytułowanego sportowca złożono w marcu, a po jej zbadaniu policja w Daegu zdecydowała o zatrzymaniu Wang Ki-Chuna. Jak poinformowała agencja Yonhap, w najbliższych dniach sprawą zajmie się prokurator. Szczegółów zdarzenia nie ujawniono.

 

ZOBACZ: Wykładowca UJ zwolniony. Studenci oskarżają go o molestowanie

 

W przeszłości słynny judoka miał problemy z prawem, np. w 2009 roku aresztowano go po incydencie w klubie nocnym, gdzie rzekomo uderzył kobietę. Wtedy doszło do ugody między stronami. Z kolei w 2014 znalazł się w areszcie wojskowym, w którym spędził osiem dni. To za użycie telefonu komórkowego podczas obowiązkowego szkolenia.

 

Wang Ki-Chun odnosił sukcesy w wadze do 73 kg. Na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku zdobył srebrny medal, a mistrzem świata został w 2007 i 2009. W 2015 roku zwyciężył w Pucharze Świata w Warszawie w kategorii 81 kg. Ostatni raz w zawodach międzynarodowych startował przed olimpiadą w Rio de Janeiro (2016), w wieku 27 lat.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie