Kilka sekund i łóżko szpitalne staje się trumną. Szokujące rozwiązanie

Świat
Kilka sekund i łóżko szpitalne staje się trumną. Szokujące rozwiązanie
PAP/EPA/Carlos Ortega
Łóżko szpitalne i trumna w jednym. Producent twierdzi, że rozwiązanie jest dobre zarówno dla bliskich zmarłych, jak i szpitali

- Biedne rodziny nie mają jak zapłacić za trumnę - tłumaczy agencji AP Rodolfo Gómez, menadżer kolumbijskiej firmy ABC Displays. Jest jednym z pomysłodawców łóżka szpitalnego wykonanego z kartonu. Według zapewnień producenta, konstrukcja wytrzymuje obciążenie do 150 kg, a jedna sztuka kosztuje jedynie 87 dolarów (ok. 367 złotych - red.). W kilka sekund łóżko można zamienić... w trumnę.

Gómez w rozmowie z mediami wytłumaczył, że do stworzenia projektu zainspirowała go dramatyczna sytuacja w sąsiednim Ekwadorze. Wiele rodzin mieszkających w nadbrzeżnym Guayaquil nie miało pieniędzy na zapłacenie za pochówek bliskich.

 

ZOBACZ: Zamiast płynu do dezynfekcji - środek do czyszczenia rur. Klienci marketu poparzeni

 

Przedsiębiorca zapewnił, że projekt łóżka szpitalnego był konsultowany z lekarzami z prywatnej kliniki. Po uzyskaniu ich opinii, firma rekomenduje, by przed pochowaniem zmarłego, zawinąć ciało w foliowy worek, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

PAP/EPA/Carlos Ortega

Pierwsze dziesięć za darmo

 

Zarejestrowana w Bogocie ABC Displays w czasach przed pandemią zajmowała się reklamą. W tym momencie jednak kolumbijski rynek jest zamrożony w związku z pandemią koronawirusa.

 

PAP/EPA/Carlos Ortega

Firma planuje podarować pierwsze 10 łóżek władzom departamentu Amazonas w Kolumbii, gdzie w szpitalach brakuje miejsc dla chorych na Covid-19. Na razie nie wiadomo, w jakich placówkach i czy w ogóle sprzęty zostaną wykorzystane.

 

Do tej pory w Kolumbii potwierdzono 13 tys. 610 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 525 osób, wyzdrowiało 3358. 

bas/zdr/ AP, globalnews.ca
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie