Pawlak: Trzaskowski nie będzie miał łatwo, znany jest tylko w Warszawie

Polska
Pawlak: Trzaskowski nie będzie miał łatwo, znany jest tylko w Warszawie
Polsat News
Waldemar Pawlak w programie "Gość Wydarzeń"

O nowym kandydacie Koalicji Obywatelskiej na prezydenta oraz o cechach, które powinna posiadać przyszła głowa państwa mówił w programie "Gość Wydarzeń" były premier Waldemar Pawlak.

Jest jednomyślna rekomendacja zarządu krajowego PO dla Rafała Trzaskowskiego, jako kandydata na prezydenta RP - poinformował w piątek przewodniczący PO Borys Budka. Poparcia Trzaskowskiemu udzielili też liderzy wszystkich ugrupowań KO - Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

 

ZOBACZ: Rafał Trzaskowski nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta

 

Obrady zarządu PO, podczas którego ważyła się sprawa kandydata na prezydenta trwały ponad pięć godzin - jeszcze przed jego rozpoczęciem oficjalną rezygnację złożyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

"Hołownia przejął elektorat Kidawy-Błońskiej"

 

- Pan Szymon Hołownia w sposób bardzo skuteczny przejął elektorat pani marszałek Kidawy-Błonskiej i teraz, jak się pojawi Rafał Trzaskowski, to będzie to powrót do źródeł. Dlatego spokojnie popatrzmy na te procesy, ale jeszcze raz podkreślam: spróbujmy się zastanowić, jakiego nam potrzeba prezydenta? Takiego zacietrzewionego, że jedna strona wygra, druga strona wygra i będzie ta szarpanina trwała, czy może takiego, który ma dystans do awantur i potrafi spojrzeć na wszystkich po ludzku - mówił w rozmowie z Dorotą Gawryluk Waldemar Pawlak.

 

WIDEO: Waldemar Pawlak w programie "Gość Wydarzeń" 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

 
zdr/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie