Hołownia: z powodu kandydatury Trzaskowskiego płakać nie będę

Polska
Hołownia: z powodu kandydatury Trzaskowskiego płakać nie będę
Polsat News
Szymon Hołownia programie "Gość Wydarzeń".

- To nie tak, że na słabości Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zbudowaliśmy to, co zbudowaliśmy - mówił w programie "Gość Wydarzeń" niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Zwrócił uwagę, że finansowanie kampanii "nie odmrozi się, jeśli nie będzie podpisanej przez prezydenta ustawy". - PO ryzykuje ze zmianą swojego kandydata - dodał. Zapewnił, że z powodu Trzaskowskiego "płakać nie będzie".

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu oraz kandydatka PO na prezydenta Polski zrezygnuje ze startu w najbliższych wyborach - przekazało RMF FM. Według informacji radia, nowym kandydatem Platformy zostanie Rafał Trzaskowski, od 2018 r. prezydent Warszawy.

 

Pytany o to czy w związku z tą informacją w sztabie Hołowni "słychać płacz i zgrzytanie zębów". - Nie, my mamy swój program i wizję i to nie jest tak, że my na słabości Kidawy-Błońskiej zbudowaliśmy to, co zbudowaliśmy - odparł niezależny kandydat na prezydenta. 

 

ZOBACZ: Posłanki Lewicy domagają się uznania COVID-19 za chorobę zawodową medyków

 

- Kampanii w PO przyglądamy się z uwagą, choć zaczyna to przyglądać brazylijską telenowelę, bo słyszymy, że Kidawa-Błońska nie chce rezygnować, a jej koledzy utrzymują, że jednak zrezygnuje. Pojawia się giełda nazwisk osób, które chciałyby na tej sytuacji się pożywić. Mam nadzieję, że jutro ta sytuacja się wyjaśni i dowiemy się kto stanie w szranki w tych dziwnych wyborach - mówił Hołownia. 

 

Wideo: Hołownia zapewnił, że z powodu wejścia do gry o fotel prezydenta Rafała Trzaskowskiego nie będzie płakał

  

"Żal mi Kidawy-Błońskiej"

 

Bogdan Rymanowski zwrócił uwagę, że wejście do gry Rafała Trzaskowskiego może okazać się złą wiadomością dla Hołowni, który "żywił się elektoratem Platformy Obywatelskiej".  -  Ja też zbudowałem bardzo dużo w swojej autorskiej, autonomicznej opowieści - zaznaczył Hołownia. 

 

- Mam wrażenie, że konkurs partii politycznych jest w wyborach parlamentarnych. W wyborach prezydenckich oczekuję osoby z wizją Polski - dodał. 

 

ZOBACZ: Bielan: wśród sztabowców i polityków PO zapanowała prawdziwa histeria

 

- Bardzo mi żal Kidawy-Błońskiej, ja ją szanuję, jednak wielu jej kolegów zachowuje się szalenie nieelegancko - mówił gość Polsat News. Hołownia zapewnił, że o swoją kampanię i o swoją wizję Polski jest spokojny.

 

- Marzę o Polsce, w której wewnętrzne życie jednej z partii nie będzie nas do tego stopnia wciągało. Mamy ważniejsze problemy niż ta brazylijska telenowela - powiedział Szymon Hołownia w programie "Gość Wydarzeń". 

 

Hołownia zwrócił także uwagę na konieczność zebrania nowych podpisów poparcia w przypadku, gdy PO zdecyduje się wystawić nowego kandydata. - PO ryzykuje, że zostanie ograna przez PiS i skończy bez kandydata, jeżeli oni (PiS - red.) coś zachachmęcą z przepisami - zaznaczył. 

 

- Jeżeli Trzaskowski zdecyduje się kandydować, to z pewnością będziemy konfrontować nasze wizje Polski - zapewnił. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie